Twórcze eksperymenty z Leonem – warsztaty kolażu artystycznego

Technika kolażu (z języka francuskiego collage – naklejanie, oklejanie papierem) to wdzięczne i łatwo dostępne narzędzie wyrazu artystycznego. Dzięki niemu nawet bez specjalnych umiejętności plastycznych jesteśmy w stanie stworzyć efektowne prace, które zrobią wrażenie na niejednej parze oczu! Leon Wyczółkowski, patron naszego muzeum, uwielbiał twórcze eksperymenty… My
również! Dlatego chcemy, byście podczas tych kreatywnych warsztatów poznali jego twórczość nieco bliżej. Inspirując się pracami artysty, popuścimy wodze fantazji, by przy pomocy różnego rodzaju papeterii stworzyć barwne kompozycje w duchu Wyczóła!

Czas trwania i miejsce warsztatów:
90 min, sala warsztatowa, Centrum Edukacji Muzealnej, ul. Mennica 6.
Cena biletu: uczestnik – 17 zł/os., opiekun – 1 zł/os. Maksymalna liczba osób: 25.