Gwara bydgoska i inne zagadki

To spotkanie to nie miejsce dla miągwy ani luntrusa. Tu nie ma bumblowania ani żadnej fuszery. A jak huncwoty zrobią rychtych co trza, to i jeszcze chichrać się będą. Brzmi enigmatycznie? I o to chodzi! Poznajmy gwarę bydgoską i klimat międzywojennej Bydgoszczy w tajemniczym Pokoju Zagadek MR6. Zapraszamy uczestników do odbycia niezwykłej przygody w przestrzeni edukacyjnej, w której unosi się duch najsłynniejszego bydgoskiego matematyka Mariana Rejewskiego. Na zajęciach wykorzystujemy autorskie pomoce dydaktyczne poruszające wyobraźnię i inspirujące do działania. Przed uczestnikami stoi bardzo ważne zadanie. Czy uda im się je rozwiązać, zależy tylko od poziomu ich zaangażowania i współpracy. Efektem spotkania jest nie tylko szczypta wiedzy o historii Bydgoszczy, ale przede wszystkim emocje, które na długo zapadną w pamięć uczestników.

Czas trwania i miejsce warsztatów:
60 min, Centrum Edukacji Muzealnej, ul. Mennica 6.
Cena biletu: uczestnik – 17 zł/os., opiekun – 1 zł/os. Maksymalna liczba osób: 25.