O królu Kazimierzu i bydgoskich symbolach

Za pomocą magicznego wehikułu czasu przeniesiemy się do średniowiecznej Bydgoszczy, a tam… przyjrzymy się m.in. wydarzeniom, związanym z nadaniem praw miejskich naszemu miastu. Zaprzyjaźnimy się też kilkoma lokalnymi rzemieślnikami. Poznamy tutejsze legendy i wspólnie odkryjemy, jakie tajemnice skrywa w sobie bydgoski herb. Podczas tych interaktywnych zajęć uczestnicy pracują w otoczeniu muzealnych obiektów na wystawie stałej „Od Starego Rynku do placu Wolności”. Dzięki różnym metodom aktywizacyjnym (m.in. elementy inscenizacji, rekwizyty, storytelling itp.) dzieci rozwijają umiejętność twórczego i samodzielnego myślenia. Finałem spotkania jest praca plastyczna wykonana przez każdego uczestnika.

Czas trwania i miejsce zajęć:
60 min, Spichrze nad Brdą, ul. Grodzka 7-11.
Cena biletu: uczestnik – 10 zł/os., opiekun – 1 zł/os.
Maksymalna liczba osób: 25.