Moja Kolekcja – warsztaty kolażu artystycznego

Technika kolażu (z języka francuskiego collage – naklejanie, oklejanie papierem) to wdzięczne i łatwo dostępne narzędzie wyrazu artystycznego. Dzięki niemu nawet bez specjalnych umiejętności plastycznych jesteśmy w stanie stworzyć efektowne prace, które zrobią wrażenie na niejednej parze oczu! Czym jest kolekcja i po co tak naprawdę istnieją muzea? Czym był gabinet osobliwości i jakie skrywał tajemnice? Podczas tych kreatywnych warsztatów zainspirujemy się koncepcją pierwszych wystaw, by następnie zaprojektować i stworzyć własne książeczki artystyczne będące kolekcjami z zasobów własnej wyobraźni! Do tego celu użyjemy różnego rodzaju papeterii, w tym starych materiałów prasowych i reklamowych.

Czas trwania i miejsce warsztatów:
120 min, sala warsztatowa, Centrum Edukacji Muzealnej, ul. Mennica 6.
Cena biletu: uczestnik – 17 zł/os., opiekun – 1 zł/os. Maksymalna liczba osób: 25.