Aromaty dla ciała i umysłu

Zrób swoją wodę zapachową!  Sprawdź, które aromaty pomagają w nauce, koncentracji, które odprężają i odświeżają. Jak radzić sobie z katarem i co wąchać przed meczem piłki nożnej.  Dowiedz się jak powstają różne olejki i dlaczego mówimy o nich w dawnej aptece.

Dla nauczyciela:

Podczas zajęć jako uczniowie aptekarzy, uczestnicy odwiedzą XIX-wieczną izbę ekspedycyjną oraz jedyne zachowane w Polsce laboratorium galenowe. Omówimy znaczenie zapachu w świecie przyrody, wykorzystanie farmaceutyczne oraz proces produkcji olejków eterycznych w laboratorium. Dowiemy się również, jak naturalne aromaty wpływają na samopoczucie oraz kiedy mogą mieć działanie profilaktyczne i wspomagające leczenie szczególnie w schorzeniach górnych dróg oddechowych. Podsumowaniem zajęć jest wykonanie samodzielnie wody zapachowej na bazie olejków i talku.

miejsce zajęć: „Apteka pod Łabędziem” MOB, ul. Gdańska 5

zapisy: farmacja@muzeum.bydgoszcz.pl