Wyprawa do największego lasu świata – spotkanie Klubu Dyskusyjnego Stowarzyszenia ProLeonia

21.11.2024

Apteka pod Łabędziem, ul. Gdańska 5

czwartek, 21 listopada 2024, godz. 16.30

Wiedza i praktyka w zakresie sposobów pozyskiwania i przechowywania surowców roślinnych zawsze poprzedzała zastosowanie pochodzących z nich leków oraz próby zrozumienia mechanizmów ich działania. Lekarstwa takie stanowiły jeden z filarów dawnych praktyk terapeutycznych. Obszerny i ponadczasowy temat zielarstwa i ziołolecznictwa pozostaje zagadnieniem niewyczerpanym przez naukę. Jego złożoność wymaga przy tym interdyscyplinarnego podejścia łączącego perspektywę historyczną ze spojrzeniem współczesnym. Spotkanie poprowadzi Korneliusz Korniluk.

Wstęp: 1 zł/os. Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet: bilety.muzeum.bydgoszcz.pl w zakładce „Wydarzenia”. Decyduje kolejność zakupu!

Skarb Bydgoski – utrudnienia

Skarb Bydgoski – utrudnienia