Archeologiczne tajemnice Wdeckiego Parku Krajobrazowego

Kup bilet ONLINE

Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

środa, 16 października, godz. 17.00

Archeologiczne tajemnice Wdeckiego Parku Krajobrazowego – wykład Mateusza Sosnowskiego.

Uczestnikom zaprezentujemy zapomniany świat Gotów z Borów Tucholskich w świetle badań archeologicznych Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Prelegent przybliży badania prowadzone w Borach Tucholskich, od tajemniczych kręgów, które występują właśnie w okolicach Wdy, po odkrycie reliktów pól i osady. Ponadto opowie o odnalezionych przedmiotach, które pochodzą zarówno z północy, z południa i z zachodu Europy. Wśród cennych znalezisk wymienić można skarb srebrnych przedmiotów, składający się z dwóch srebrnych fibuli (zapinek), pochodzących z V wieku z terenów dzisiejszej Ukrainy, i dwóch naszyjników z terenów Skandynawii.

Mateusz Sosnowski – archeolog, pracownik Wdeckiego Parku Krajobrazowego, doktorant Instytutu Archeologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Członek zespołu prowadzącego badania archeologiczne na terenie Wdeckiego Parku Krajobrazowego.

Wstęp: 10 zł / 1 os. Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet. Decyduje kolejność zakupu!

Awaria windy w Galerii Sztuki Nowoczesnej

Awaria windy w Galerii Sztuki Nowoczesnej