Wyświetlam: 1 - 8 / 412

„Śladami Leona Wyczółkowskiego” - wernisaż wraz z rozdaniem nagród : kliknij

„Śladami Leona Wyczółkowskiego” - wernisaż wraz z rozdaniem nagród

15.01.2018

XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Śladami Leona Wyczółkowskiego” dobiegła końca. W konkursie wzięło udział 142 uczestników. Łącznie nadesłano 471 prac. Tematem, z którym zmierzyli się fotograficy-amatorzy byli ludzie. Wernisaż wraz z rozdaniem nagród odbędzie się 20 stycznia 2018 roku, o godz.12.00, wstęp wolny.

Finisaż wystawy "Mistrzowie" : kliknij

Finisaż wystawy "Mistrzowie"

Data wydarzenia: 25.01.2018

Matejko, Wyspiański, Kossak, Chełmoński i inni "Mistrzowie" w Galerii Sztuki Nowoczesnej - 25 stycznia, o godz. 17.00 zapraszamy na kuratorskie oprowadzanie po wystawie. To jedna z ostatnich okazji by obejrzeć ekspozycję, na której pojawiają się prace autorstwa twórców, których nazwiska na trwałe zapisały się w historii sztuki od końca XVIII do początku XX wieku, a wśród nich m.in.: Jan Matejko, Maurycy Gottlieb, Stanisław Wyspiański, Juliusz Kossak i Józef Chełmoński.

Ferie w muzeum

12.01.2018

Zbliżają się ferie zimowe, czyli czas wolny od zajęć szkolnych. Nasze muzeum jak co roku organizuje dla wszystkich dzieci, które spędzą ten czas w naszym mieście,  "Ferie w Muzeum". Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą warsztatów.

Zajęcia rewalidacyjne dla osób z zespołem Downa : kliknij

Zajęcia rewalidacyjne dla osób z zespołem Downa

Data wydarzenia: 18.01.2018

Styczniowe zajęcia rewalidacyjne dla osób z zespołem Downa oraz ich rodzin odbędą się 18 stycznia na  wystawie „DOMASŁAW – nekropolia arystokracji z wczesnej epoki żelaza (VIII-VI w. p.n.e.)”. Uczestnicy poznają tajemnice życia arystokracji między VIII-VI w. p.n.e. Obowiązują zapisy.

Maluchy w muzeum - zajęcia w styczniu : kliknij

Maluchy w muzeum - zajęcia w styczniu

21.12.2017

Zapraszamy maluchy w wieku od 0 do 3 lat do udziału w warsztatach sensorycznych. To wyjątkowy czas dla rodziców i kilkumiesięcznych maluszków. Podczas wesołej zabawy będziemy stymulować rozwój dzieci uaktywniając ich zmysły: wzrok, słuch, dotyk, smak. Podczas zajęć stworzymy pierwsze prace plastyczne. Najbliższe zajęcia odbędą się 10 stycznia oraz 24 stycznia 2018 roku. Obowiązują zapisy.

Nowa wystawa w Zbiorach Archeologicznych: „DOMASŁAW – nekropolia arystokracji z wczesnej epoki żelaza (VIII-VI w. p.n.e.)” : kliknij

Data wydarzenia: 30.11.2017 - 28.02.2018

Przeprowadzone w okresie od lipca 2006 do września 2008 roku przez Zespół Badań Ratowniczych Instytutu Archeologii i Etnologii PAN Oddział we Wrocławiu badania w Domasławiu na Śląsku, przyniosły wyniki, które okazały się rewelacyjne w zakresie poznania kilku wycinków pradziejów. Zapraszamy na wernisaż wystawy ukazującej efekty odkryć, który odbędzie się 30 listopada 2017 roku, o godz. 13.00,  wstęp wolny.

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie archeologicznej : kliknij

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie archeologicznej

04.12.2017

Przeprowadzone w okresie od lipca 2006 do września 2008 roku przez Zespół Badań Ratowniczych Instytutu Archeologii i Etnologii PAN Oddział we Wrocławiu badania w Domasławiu na Śląsku, przyniosły wyniki, które okazały się rewelacyjne w zakresie poznania kilku wycinków pradziejów. Zapraszamy na kuratorskie oprowadzanie po wystawie ukazującej efekty odkryć, które odbędzie się 7 grudnia 2017 roku, o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Podsumowanie cyklu „Piątki ze sztuką” : kliknij

Podsumowanie cyklu „Piątki ze sztuką”

Data wydarzenia: 15.12.2017

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na wykład, który będzie stanowił podsumowanie dwuletniego cyklu spotkań poświęconych historii kultury i sztuki. Tematem będzie:„Współczesność wobec tradycji i piękna. Kilka refleksji nad kondycją sztuki końca XIX i początku XX wieku”. Wykład dra Mateusza Solińskiego odbędzie się 15 grudnia 2017 roku, o godz. 15.00, wstęp wolny.

Wyświetlam: 1 - 8 / 412