Wyświetlam: 1 - 8 / 395

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych

22.10.2017

Zapraszamy maluchy w wieku od 0 do 3 lat do udziału w warsztatach sensorycznych. To wyjątkowy czas dla rodziców i kilkumiesięcznych maluszków. Podczas wesołej zabawy będziemy stymulować rozwój dzieci uaktywniając ich zmysły: wzrok, słuch, dotyk, smak. Podczas zajęć stworzymy pierwsze prace plastyczne. Zajęcia odbędą się 18 października. Obowiązują zapisy.

Weekend za pół ceny! : kliknij

Weekend za pół ceny!

02.10.2017
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego włącza się po raz trzeci w akcję Bydgoszcz za pół ceny! W dniach 6 - 8 października 2017 zwiedzający otrzymują 50% rabat na bilety wstępu do Muzeum.

XVIII Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej - wernisaż wystawy pokonkursowej : kliknij

Data wydarzenia: 14.10.2017 -

XVIII Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej, biennale, organizowane przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury od ponad trzydziestu lat, dobiega finału. Już znamy wyniki. Z ponad 200 nadesłanych prac połowa znajdzie się na wystawie, a 26 twórczyń z 75 wybranych zostało uhonorowanych przez Jury nagrodami i wyróżnieniami. Zapraszamy 14 października o godz. 12:00 do Spichrzy nad Brdą na wernisaż.

Pokaz nowego nabytku Leon Wyczółkowski "Lirnik" : kliknij

Pokaz nowego nabytku Leon Wyczółkowski "Lirnik"

Data wydarzenia: 19.10.2017
19 października zapraszamy na pokaz nowego nabytku Leon Wyczółkowski "Lirnik". W programie m.in. spotkanie z kuratorem wystawy stałej w Domu Leona Wyczółkowskiego oraz koncert zespołu Prestige String Quartet. Wstęp wolny.

Explo Niedziela : kliknij

Explo Niedziela

Data wydarzenia: 29.10.2017

29 października zapraszamy na ostatnią w tym roku kalendarzowym Explo Niedzielę, czyli spotkanie edukacyjne dla miłośników nauki i historii połączone z przygodą i świetną rozrywką. Tematem przewodnim będzie nowa wystawa czasowa "Obozy pracy DAG Bromberg". Wstęp wolny.

Wykład "Cywilizacja i kultura starożytnego Rzymu" : kliknij

Wykład "Cywilizacja i kultura starożytnego Rzymu"

Data wydarzenia: 27.10.2017

27 października zapraszamy na kolejny wykład z cyklu spotkań poświęconych historii kultury i sztuki. Tym razem przyjrzymy się kulturze i sztuce jednego z największych fenomenów starożytnego świata – antycznemu Rzymowi. Wstęp wolny.

Koncert "Muzealne partytury" : kliknij

Koncert "Muzealne partytury"

Data wydarzenia: 25.10.2017

Obraz... Dźwięk... Malarstwo... Muzyka. Jak zobaczyć melodię? W jaki sposób usłyszeć barwę? Przekonaj się podczas koncertu finałowego projektu Muzealne Partytury.  Weź udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Usłysz interpretacje i improwizacje muzyczne młodzieży zainspirowanej dziełami sztuki.Muzeum Okręgowe zaprasza na koncert otwarty. Galeria Sztuki Nowoczesnej,  25 października o godzinie 18:00. Projekt realizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Finisaż wystawy "Wacław Szpakowski 1883-1973. Linie rytmiczne" : kliknij

Finisaż wystawy "Wacław Szpakowski 1883-1973. Linie rytmiczne"

Data wydarzenia: 30.09.2017 -

30 września (sobota) o godz. 12.00 zapraszamy na finisaż wystawy "Wacław Szpakowski 1883-1973. Linie rytmiczne". Podczas spotkania zwiedzający będą mogli porozmawiać z panią kurator - Elżbietą Łubowicz, która opowie o artyście i technikach jego pracy oraz koncepcji wystawy. Na pierwszych 50 osób będą czekały płyty z muzyką zainspirowaną twórczością Wacława Szpakowskiego autorstwa p. Barbary Konopki i Weroniki Kami. Wstęp wolny.

Wyświetlam: 1 - 8 / 395