Wyświetlam: 1 - 8 / 338

Spotkanie w ramach "Piątków ze sztuką" : kliknij

Spotkanie w ramach "Piątków ze sztuką"

Data wydarzenia: 31.03.2017 -

31 marca zapraszamy wykład dra Mateusza Solińskiegona pt. „Sztuka przerywa milczenie. Twórczość artystyczna w pradziejach”. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu "Piątki ze sztuką". Wstęp wolny.

Dzień Wolnej Sztuki : kliknij

Dzień Wolnej Sztuki

Data wydarzenia: 22.04.2017

Dzień Wolnej Sztuki jest polską edycją międzynarodowej akcji muzealnej Slow Art Day. W Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy odbędzie się już po raz czwarty. Celem akcji jest pokazanie zwiedzającym, że muzea można zwiedzać powoli, a sztukę odbierać bez posiadania specjalistycznej wiedzy czy odpowiedniego wykształcenia. Każde dzieło niesie za sobą treść i pewną historię, którą można odkryć zatrzymując się przy nim dłużej niż przeciętne osiem sekund. Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia 2017 roku w Galerii Sztuki Nowoczesnej, w godz. 12.00 – 14.00, wstęp wolny przez cały dzień.

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne© dla najmłodszych : kliknij

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne© dla najmłodszych

Data wydarzenia: 12.04.2017 -

Zapraszamy na kolejne warsztaty sensoryczne©. Zajęcia służą wszechstronnemu rozwojowi maluszków poprzez zabawę. Najbliższe spotkanie odbędzie się 12 kwietnia, w godz. 10.00 – 12.00, obowiązują zapisy.

Niedziela w muzeum - wielkanocne wariacje : kliknij

Niedziela w muzeum - wielkanocne wariacje

Data wydarzenia: 02.04.2017

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do spędzenia twórczej Niedzieli w Muzeum. Wielkanocne wariacje to kreatywne warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy poznają wiele ciekawostek na temat tradycji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Ponadto w ramach spotkania każdy uczestnik, za pomocą tradycyjnych technik wykona własną ozdobę świąteczną. Spotkanie odbędzie się 2 kwietnia, w godz. 11.00 – 13.00. Trwają zapisy.

Spotkanie z autorem książki fotograficznej : kliknij

Spotkanie z autorem książki fotograficznej

Data wydarzenia: 30.03.2017 -

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na premierę fotograficznej książki "Flow" Tymona Markowskiego. Spotkanie autorskie odbędzie się 30 marca (czwartek) o godz. 17.00 w budynku Galerii Sztuki Nowoczesnej. W sklepiku MOB będzie możliwość zakupienia książki. Wstęp wolny.

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Oldtimery – motocykle XX wieku” : kliknij

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Oldtimery – motocykle XX wieku”

Data wydarzenia: 16.03.2017 -

16 marca o godz. 17.00 zapraszamy do Exploseum na kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Oldtimery – motocykle XX wieku”.

Weekend za pół ceny : kliknij

Weekend za pół ceny

02.03.2017
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego włącza się po raz drugi w akcję Weekend za pół ceny! W dniach 31 marca - 2 kwietnia zwiedzający otrzymują 50% rabat na bilety wstępu do Muzeum.

Dzień kobiet w MOB : kliknij

Dzień kobiet w MOB

Data wydarzenia: 08.03.2017

Z okazji zbliżającego się Święta Kobiet przygotowaliśmy dla Pań specjalną bezpłatną broszurę z przedrukami artykułów z tygodnika kobiecego „Bluszcz” wydawanego m.in. w okresie dwudziestolecia międzywojennego, którą będzie można pobrać 8 marca na wystawie „Od Starego Rynku do placu Wolności. Spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy”.

Wyświetlam: 1 - 8 / 338