Wyświetlam: 1 - 8 / 384

Otwarcie wystawy "Książka żywa" : kliknij

Otwarcie wystawy "Książka żywa"

Data wydarzenia: 28.09.2017

Jak wyobrażasz sobie książkę doskonałą? Jaką formę będą miały książki w przyszłości? Jak artyści myślą o książce, która zawsze była wyzwaniem wyobraźni? Zapraszamy na nową wystawę „Książka żywa”. Wernisaż odbędzie się 28 września o godz. 18.00 w Zbiorach Archeologicznych na Wyspie Młyńskiej. Wstęp wolny.

Otwarcie wystawy "Obozy DAG Bromberg" : kliknij

Otwarcie wystawy "Obozy DAG Bromberg"

14.09.2017

Wystawa Obozy pracy DAG Bromberg jest próbą odtworzenia wycinka rzeczywistości wojennej na terenie Bydgoszczy. Opowiada o trudnym codziennym życiu pracowników fabryki DAG Bromberg, którzy zakwaterowani w obozach stanowili wielonarodowościową i wielokulturową społeczność. Wernisaż odbędzie się 16 września br., o godz. 15:00 podczas Teho Fest - Święta Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy. Podczas wydarzenia wystąpi grupa animacji historycznej.

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych : kliknij

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych

Data wydarzenia: 06.09.2017 - 20.09.2017

Zapraszamy maluchy w wieku od 0 do 3 lat wraz z rodzicami do udziału w warsztatach sensorycznych. Zajęcia odbędą się: 6 oraz 20 września 2017 roku, godz. 11.00 -13.00, obowiązują zapisy.

Weekend za pół ceny! : kliknij

Weekend za pół ceny!

11.09.2017
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego włącza się po raz trzeci w akcję Bydgoszcz za pół ceny! W dniach 6 - 8 października 2017 zwiedzający otrzymują 50% rabat na bilety wstępu do Muzeum.

Explo Niedziela - Explo Gra vol.2 : kliknij

Explo Niedziela - Explo Gra vol.2

Data wydarzenia: 24.09.2017

Muzeum ponownie zmienia się w centrum gier. 24 września zapraszamy na kolejną edycję Explo Niedzieli pod hasłem Explo Gra! Czekają na Was klasyki na starych konsolach, gry planszowe i nagrody. Nie zabraknie również zwiedzania Exploseum.

Wykład „Cywilizacja i kultura starożytnej Grecji – wielcy filozofowie” : kliknij

Wykład „Cywilizacja i kultura starożytnej Grecji – wielcy filozofowie”

07.09.2017

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na kolejny wykład z cyklu spotkań poświęconych historii kultury i sztuki „Piątki ze sztuką”. Wykład, który odbędzie się 29 września będzie nosił tytuł „Cywilizacja i kultura starożytnej Grecji – wielcy filozofowie”. Wstęp wolny.

„Gry z przestrzenią” Wykład Wojciecha Kielera : kliknij

„Gry z przestrzenią” Wykład Wojciecha Kielera

Data wydarzenia: 21.09.2017

Zapraszamy na wykład Wojciecha Kielera odbędzie się 21 września o godz. 18.00. Spotkanie poświęcone będzie rozmaitym metodom, dzięki którym twórcy różnych epok uzyskiwali w swych dziełach iluzję przestrzeni. Wstęp wolny.

"Pastwisko wyobraźni" - warsztaty dla edukatorów muzealnych : kliknij

"Pastwisko wyobraźni" - warsztaty dla edukatorów muzealnych

05.09.2017

Kolejna, 12. edycja warsztatów edukacji muzealnej z cyklu „Pastwisko wyobraźni” poświęcona będzie percepcji sztuk plastycznych i roli sztuki w naszym codziennym doświadczeniu.  Podczas spotkania zostanie zaprezentowana interaktywna wystawa „Zabawy ze sztuką” oraz przykładowe warsztaty realizowane w oparciu o ekspozycję. „Pastwisko”, będzie również okazją do wymiany doświadczeń w obszarze edukacji muzealnej. Zapraszamy 11 września do Spichrzy nad Brdą.

Wyświetlam: 1 - 8 / 384