Ustawienia

Drukuj bieżącą stronę

Wyświetlam: 1 - 8 / 115

Zbiory Archeologiczne nieczynne do 7 lutego 2022r.

27.01.2022

Informujemy, że z przyczyn technicznych Zbiory Archeologiczne są nieczynne od 27 stycznia do 7 lutego 2022 r.

Informacja dla zwiedzających

10.01.2022

UWAGA: Z przyczyn technicznych oprowadzanie kuratorskie po wystawie "CZTERDZIEŚCI. Refleksja 40-lecia wprowadzenia Stanu Wojennego zostaje odwołane". Zapraszamy do zwiedzania wystawy czynnej do 30 stycznia.

Dar dla naszego Muzeum od Pana Henryka

05.01.2022

Dobrym znakiem dla naszego Muzeum na rozpoczynający się rok było wydarzenie z 4 stycznia. Henryk Sobiech – właściciel sklepu "Antyki Bydgoszcz. Skup, sprzedaż, Nakielska 37" przekazał do naszych zbiorów patelnię/czarę pokaźnych rozmiarów. Znaleziono ją na terenie Borów Tucholskich.

List intencyjny między MOB i UKW podpisany

16.12.2021

Miło nam oznajmić, iż 13 grudnia został podpisany list intencyjny dotyczący współpracy międzyinstytucjonalnej między Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy a Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego. Strony zadeklarowały w nim podjęcie działań na rzecz partnerskiej współpracy oraz rozwijania przyjacielskich stosunków między instytucjami w zakresie działalności edukacyjnej, naukowo-badawczej oraz wystawienniczej.

Konkurs plastyczny „Wymarzone Muzeum. Przyprawione tradycjami”

Data wydarzenia: 02.11.2021 - 30.11.2021

Otwarcie wystawy pokonkursowej oraz ogłoszenie listy laureatów odbędzie się 16 grudnia o godz. 18:00 w Spichrzach nad Brdą przy ul. Grodzkiej 7-11 (na wystawie Przepis na Bydgoszcz). Lista laureatów w artykule.

Dołącz z MOB do akcji Paczuszka dla Maluszka

09.12.2021

W holu budynku głównego (ul. Gdańska 4) postawimy choinkę, ale nie dla ozdoby. Jest to specjalna choinka, dzięki której wspomożemy chore dzieci. Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy za sprawą tego magicznego drzewka dołączyło do akcji „𝐏𝐚𝐜𝐳𝐮𝐬𝐳𝐤𝐚 𝐝𝐥𝐚 𝐦𝐚𝐥𝐮𝐬𝐳𝐤𝐚”.

17.11.2021

Uwaga otwieramy nabór na drugą grupę - warsztaty Kaligrafia w Muzeum - Brush lettering 27 listopada.

Wystawa „Skarb bydgoski” od środy (17 listopada) nieczynna dla zwiedzających

16.11.2021

Wystawa „Skarb bydgoski” od środy (17 listopada) będzie nieczynna dla zwiedzających. W nowym roku zobaczymy ją w odmienionej aranżacji.

Wyświetlam: 1 - 8 / 115