Wyświetlam: 25 - 32 / 417

Zmiana dnia bezpłatnego zwiedzania w Exploseum : kliknij

Zmiana dnia bezpłatnego zwiedzania w Exploseum

02.01.2017

Szanowni Państwo, informujemy, że od dnia 02.01.2017 roku, dniem bezpłatnego indywidualnego wstępu do Exploseum jest każda sobota (art. 10, ust.2 ustawy z dnia 21 listopada 1996 roku o muzeach). Bezpłatny wstęp do Muzeum ograniczony jest jedynie do zwiedzania indywidualnego, bez przewodnika. Zwiedzanie z przewodnikiem możliwe jest po uiszczeniu opłaty wg. aktualnego cennika biletów wstępu. Jednocześnie informujemy, że każdy wtorek jest dniem płatnym wg. aktualnego cennika biletów wstępu.

Wystawa czasowa w Zbiorach Archeologicznych przedłużona : kliknij

Wystawa czasowa w Zbiorach Archeologicznych przedłużona

02.01.2017

Do 12 lutego będzie można oglądać wystawę „Bydgoszcz późnośredniowieczna i nowożytna w świetle źródeł archeologicznych”, prezentowaną w Zbiorach Archeologicznych. Ekspozycja jest przygotowana przez pracowników Muzeum Okręgowego przy współpracy z Wojewódzkim Urzędem  Ochrony Zabytków w Toruniu Delegatura w Bydgoszczy oraz archeologami prowadzącymi badania wykopaliskowe na terenie miasta.

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Śladami Leona Wyczółkowskiego - motyw rzeki" rozstrzygnięty : kliknij

30.12.2016

Bardzo miło jest nam poinformować, że Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Śladami Leona Wyczółkowskiego - motyw rzeki” został rozstrzygnięty. To już dziesiąty konkurs z naszym patronem! Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom.

Życzymy Państwu Wesołych Świąt! : kliknij

Życzymy Państwu Wesołych Świąt!

19.12.2016

Dobrych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, wiele ciepła i serdeczności w gronie rodzinnym, a w nadchodzącym Nowym Roku pełnej reazlizacji planów i marzeń życzy Michał F. Woźniak wraz z pracownikami Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego.

Inauguracja Klubu Fanów Szlaku TeH2O : kliknij

Inauguracja Klubu Fanów Szlaku TeH2O

15.12.2016
Wszystkich zainteresowanych miłośników industrialu oraz uczniów i nauczycieli ze szkół, w których realizowanych był projekt „Skarby Szlaku TeH2O” zapraszamy na spotkanie inaugurujące działanie Klubu Fanów Szlaku TeH2O. Wstępując do Klubu członkowie będą mieli łatwiejszy dostęp do obiektów szlakowych i będą na bieżąco otrzymywać informacje o życiu na Szlaku. Inauguracja Klubu już 20 grudnia!

Zmiany godzin otwarcia w Sylwester

13.12.2016

Informujemy, że dnia 31 grudnia (sobota) nasze Muzeum będzie otwarte tylko do godziny 14:00. Natomiast 1 stycznia 2017 r. (Nowy Rok) Muzeum będzie nieczynne dla zwiedzających. Za utrudnienia przepraszamy.

Leon Wyczółkowski o sobie – autoportrety : kliknij

Leon Wyczółkowski o sobie – autoportrety

09.12.2016

Leon Wyczółkowski jest jednym z najwybitniejszych malarzy i grafików sztuki polskiej przełomu XIX / XX wieku. Artysta był związany z Bydgoszczą. Od 1922 r. mieszkał w Gościeradzu na ziemi bydgoskiej w pięknie położonym dworku. Piękno otaczającej przyrody, park, sad oraz rozległe pola gościeradzkie stanowiły inspiracje do pracy twórczej. Zapraszamy na wystawę „Leon Wyczółkowski o sobie – autoportrety”, która będzie prezentowana w Spichrzach nad Brdą przy ul. Grodzkiej 7-11, w terminie 15 grudnia 2016 – 26 lutego 2017 roku.

Oldtimery - motocykle XX wieku - II edycja : kliknij

Oldtimery - motocykle XX wieku - II edycja

09.12.2016

Ciesząca się dużą popularnością wystawa "Oldtimery - motocykle XX wieku" powraca do Exploseum. W tym roku w sali wystaw czasowych zobaczymy customy i motory małolitrażowe. Barwne, rzadko spotykane maszyny znowu będą cieszyć nasze oczy. A wszystko to w niezwykłej, postindustrialnej scenerii dawnej linii produkcji materiałów wybuchowych DAG Fabrik Bromberg.

Wyświetlam: 25 - 32 / 417