Muzeum bez barier

Kup bilet ONLINE

Start: Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4

sobota, 3 sierpnia 2024, godz. 12.00

Życie towarzyskie bydgoszczan. Kabarety teatry kina kawiarnie – parki – wykład plenerowy dr. Andrzeja Purata z UKW w Bydgoszczy. Wydarzenie jest częścią cyklu Tematyczny Spacer Historyczny.

Prelegent przedstawi historię miejsc w Bydgoszczy, w których spędzali wolny czas mieszkańcy w okresie II Rzeczpospolitej. Sposób wypoczynku i rozrywki był wśród bydgoszczan mocno zróżnicowany i zależał od upodobań osobistych. Uczestnicy odwiedzą dawne kawiarnie, restauracje, kabarety i parki. W okresie międzywojennym w Bydgoszczy następowała duża zmienność lokalizacji i nazw placówek kulturalno-rozrywkowych. Część budynków, które służyły rozrywce bydgoszczan w tamtym czasie, zachowało się do dziś.

Andrzej Purat jest adiunktem na Wydziale Historycznym UKW w Bydgoszczy, pracownikiem Katedry Historii Najnowszej i Stosunków Międzynarodowych. Swoje badania koncentruje na działalności ukraińskich nacjonalistów związanych z Organizacją Ukraińskich Nacjonalistów [OUN] i Ukraińską Powstańczą Armią, będącą ramieniem zbrojnym OUN–u. Bada losy i działalność przywódców obu tych organizacji: Jewhena Konowalca, Stepana Bandery, Romana Szuchewycza i innych.

Interesuje się również historią regionalną, a w szczególności historią mieszkańców Bydgoszczy w okresie II Rzeczpospolitej.

Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet. Decyduje kolejność zakupu! Wstęp: 15 zł od osoby

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

15 lipca – sekretariat nieczynny

15 lipca – sekretariat nieczynny

MOB z nowym dyrektorem

MOB z nowym dyrektorem

Galeria Sztuki Nowoczesnej nieczynna

Galeria Sztuki Nowoczesnej nieczynna

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne. Zakup online książek i gadżetów.

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej