Muzeum bez barier

03.12.2022

Gdańska 5, Apteka “Pod Łabędziem” oraz Ogród Społecznika

godz. 12:00

Z okazji zbliżających się imienin św. Mikołaja zapraszamy na zajęcia, podczas których opowiemy się jak kiedyś przygotowywano się do zimy. Opowiemy o zwyczajach adwentowych i dowiemy się czy do wszystkich dzieci przychodzi gwiazdor. Podczas warsztatów dowiemy się jak wykorzystywano dary natury w ochronie przed chorobami i stworzymy własne mieszanki wzmacniających herbat. Zobaczymy również jak do zimy przygotowuje się przyroda i stworzymy wieńce adwentowe oraz posadzimy drzewa, które podczas wigilijnego spotkania zmienią się w świąteczne choinki.

Zajęcia muzealne: bilet specjalny 1 zł/os. (do kupienia w kasie Muzeum, ul. Gdańska 4)

Zapisy na zajęcia poprzez formularz zgłoszeniowy.

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Poszerzamy ekipę Muzeum!

Poszerzamy ekipę Muzeum!

Nowa oferta edukacyjna do wystawy graficznej : Anna Sobol-Wejman i Stanisław Wejman