Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
Zakup 13 starodruków z dawnego Muzeum Farmacji w Bydgoszczy
fot. W.Woźniak

Zakup 13 starodruków z dawnego Muzeum Farmacji w Bydgoszczy

Dwunastego sierpnia br. Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy nabyło do zbiorów muzealnych 13 starodruków pochodzących z dawnego prywatnego Muzeum Farmacji w Bydgoszczy, tworzonego przez mgr. farm. Bartłomieja Wodyńskiego. Księgi te zostały wydane w XVII i XVIII wieku i dotyczą bezpośrednio lub pośrednio medycyny i farmacji, stanowiąc cenne źródło wiedzy na temat historii tych dyscyplin.

fot. W.Woźniak

Dwunastego sierpnia br. Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy nabyło do zbiorów muzealnych 13 starodruków pochodzących z dawnego prywatnego Muzeum Farmacji w Bydgoszczy, tworzonego przez mgr. farm. Bartłomieja Wodyńskiego. Księgi te zostały wydane w XVII i XVIII wieku i dotyczą bezpośrednio lub pośrednio medycyny i farmacji, stanowiąc cenne źródło wiedzy na temat historii tych dyscyplin.

fot. W.Woźniak

Obiekty te mają wysoką wartość antykwaryczną, stylistyczną i źródłową, potwierdzoną opiniami znawców tematu, oceniających bardzo wysoko wyżej wymienione walory. Po otwarciu Apteki planowane jest stopniowe eksponowanie pojedynczych egzemplarzy zakupionych starodruków w salce wystaw czasowych. Pierwszą pozycją planowaną do wystawienia jest „Skład albo skarbiec znakomitych sekretów oekonomiey ziemiańskiej” J. K. Haura.

Pozyskane muzealia uzupełnią bogate zbiory z zakresu historii medycyny i farmacji Muzeum Okręgowego.

Zakup dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach programu własnego Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów – Rozbudowa zbiorów muzealnych

Nazwa zadania: Zakup starodruków medycznych i farmaceutycznych z kolekcji Teresy Wodyńskiej

 

 

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Wielkanoc w muzeum – godziny otwarcia

Komunikat

Wielkanoc w muzeum – godziny otwarcia

Informacja o sprzedaży online

Komunikat

Informacja o sprzedaży online

Wypożyczenia oraz kwerendy wstrzymane

Komunikat

Wypożyczenia oraz kwerendy wstrzymane

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK