Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
Z cyklu: Ona i kultura. Wykład: „Nie tylko impresjoniści”.

Z cyklu: Ona i kultura. Wykład: „Nie tylko impresjoniści”.

07.09.2022

W środę, 7 września zapraszamy na na wykład dr Agnieszki Wysockiej z UKW o dokonaniach impresjonistek, które wciąż są mniej znane od swoich „kolegów” impresjonistów. Z okazji 200. rocznicy urodzin francuskiej malarki Rosy Bonheur (1822-1899), w październiku br. w paryskim Musée d´Orsay zostanie otworzona wielka retrospektywna wystawa poświęcona twórczości tej niezwykłej artystki, wytyczającej w XIX w. szlaki innym malarkom, coraz śmielej zaznaczającym swoją obecność w sztuce.

Zapraszamy na wykład dr Agnieszki Wysockiej z UKW o dokonaniach impresjonistek, które wciąż są mniej znane od swoich „kolegów” impresjonistów. Z okazji 200. rocznicy urodzin francuskiej malarki Rosy Bonheur (1822-1899), w październiku br. w paryskim Musée d´Orsay zostanie otworzona wielka retrospektywna wystawa poświęcona twórczości tej niezwykłej artystki, wytyczającej w XIX w. szlaki innym malarkom, coraz śmielej zaznaczającym swoją obecność w sztuce.

Stwarza to okazję, żeby przypomnieć te niezwykłe kobiety. Podczas pierwszego pokazu impresjonistów w 1874 r. razem z malarzami zaprezentowała swoje prace Bertha Morisot (1841-1895), wybitna kolorystka. Z kolei tworząca w Paryżu Amerykanka Mary Cassatt (1844-1926) zachwycała portretami pełnymi prawdy psychologicznej. Przypomnimy również postać Marie Bracquemond (1840-1916) i przedwcześnie zmarłą Evę Gonsalos (1849-1883).

 

7 września (środa), godz. 17.00

Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

Wstęp do muzeum – 1 zł/os.

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Wielkanoc w muzeum – godziny otwarcia

Komunikat

Wielkanoc w muzeum – godziny otwarcia

Informacja o sprzedaży online

Komunikat

Informacja o sprzedaży online

Wypożyczenia oraz kwerendy wstrzymane

Komunikat

Wypożyczenia oraz kwerendy wstrzymane

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK