Muzeum bez barier
Generic filters
Warsztaty – Kolory z natury

26.06.2022

26 czerwca zapraszamy na zajęcia podczas, których poznacie dawne techniki pozyskiwania barwników. Jak przygotowywano materiały i czy stosowane barwy miały znaczenie. Dowiemy się jakich używano surowców i w jaki sposób je wykorzystywano również w lecznictwie. Opowiemy o smoczej krwi i pierwszych syntezach chemicznych przeprowadzanych w aptekach. Zdobyte informacje wykorzystamy barwiąc torby idealne na letnie podróże, przy użyciu roślin rosnącymi wokół nas. Obowiązują zapisy.

Zbiory Archeologiczne, ul. Mennica 2, Wyspa Młyńska

Kolory z natury

niedziela, 26 czerwca 2022r., godz. 14.00

wstęp do muzeum – bilet eventowy 5 zł od osoby

Podczas zajęć poznamy dawne techniki pozyskiwania barwników. Jak przygotowywano materiały i czy stosowane barwy miały znaczenie. Dowiemy się jakich używano surowców  i  w jaki sposób je wykorzystywano również w lecznictwie.  Opowiemy o smoczej krwi i pierwszych syntezach chemicznych przeprowadzanych w aptekach. Zdobyte informacje wykorzystamy barwiąc torby idealne na letnie podróże, przy użyciu roślin rosnącymi wokół nas.

Zapisy: tel. 885 905 284 oraz e-mail: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Zielone Mikołajki – warsztaty

Zielone Mikołajki – warsztaty