Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
WAKACJE W MUZEUM – ZOSTAŃ KOLEKCJONEREM WRAŻEŃ!

WAKACJE W MUZEUM – ZOSTAŃ KOLEKCJONEREM WRAŻEŃ!

06.07.2021 29.08.2021

DZIAŁANIA TWÓRCZE
06.07 – 11 .07.2021

Zapraszamy na warsztaty, podczas których poznamy dzieła sztuki z kolekcji naszego Muzeum oraz zabawimy się różnorodnymi technikami plastycznymi. Będzie to niezwykła okazja, aby samodzielnie wykonać stemple, spróbować swoich sił posługując się narzędziami rysunkowymi i malarskimi, rozwikłać kilka tajemnic muzealnych, czy odnaleźć skarb! A przede wszystkim zapraszamy do wspólnego TWÓRCZEGO, letniego działania.
Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 6-12 lat. Obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona. Grupy, które stworzymy nie mogą przekraczać 15 osób. W budynkach Muzeum należy zachować reżim sanitarny, obowiązuje noszenie maseczek.

– dla osób INDYWIDUALNYCH 
Działania towarzyszące wystawom stałym i czasowym, odbywać się będą w nowym budynku MOB przy ul. Gdańska 4, którym towarzyszyć będzie spacer do pozostałych oddziałów Muzeum. 
Grupy, które stworzymy nie mogą przekraczać 15 osób. 

BILETY: W kasie Muzeum można wykupić pakiet na cały tydzień. CENA: 48zł 
Cena pojedynczego warsztatu: 8 zł. Bilety dostępne w kasie muzeum ul. Gdańska 4. 
Przy zapisach należy podać imię, nazwisko, wiek dziecka, telefon kontaktowy do opiekuna oraz podać datę wybranych warsztatów.
 

Grafika reklamująca Wakacje w Muzeum
 

07.07  |  12:00-13:30 – ŚRODA, Leon Wyczółkowski „Cztery Wiosny” 
 
Warsztaty w klimacie dzieł i postaci Leona Wyczółkowskiego. Z myślą o nim jako miłośniku kwiatów skomponujemy bukiet i zaprojektujemy dekoracyjny płaszcz, wymyślając krój, szukając tekstury i faktur. Potem wcielimy się w postać Mistrza odgrywając scenki z rożnymi rekwizytami. A wszystko po to, by światem jego kolorów ubarwić wyobraźnię!  
 

08.07  |  CZWARTEK, Grafika – warsztaty do dzieł z kolekcji Muzeum
 
Czym jest grafika warsztatowa, cyfrowa i użytkowa? Na czym polega technika monotypii, linorytu, kolografii i frotage? Tego wszystkiego dowiemy się podczas tych twórczych zajęć, tworząc przy okazji autorskie dzieło. 
 

09.07  |  – PIĄTEK,  Od Starego Rynku do placu Wolności. Spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy 
 
Przeniesiemy się w czasie, wcielając w życie bydgoszczan międzywojnia. Będziemy spacerować w oryginalnych nakryciach głowy „z epoki”, czując że kapelusze mają dusze i poznając także technikę transferu obrazu.  
 
10.07  |  SOBOTA, Jan Stanisławski i uczniowie 
 Malarz Jan Stanisławski był wielkim miłośnikiem przyrody. Opowiemy o tej pasji, poświęcając najwięcej uwagi drzewom. Wykonując szereg zadań poznamy ich rodzaje i dowiemy się jak wiele im zawdzięczamy. A potem udekorujemy bawełnianą torbę w sam raz na wakacyjne wyprawy.  
 
 
11.07  |  NIEDZIELA, Skarb bydgoski 
 
Zwiedzimy budynek Mennicy gdzie  niegdyś wybijano złote i srebrne monety. Przyjrzymy się uważnie niezwykłemu odkryciu – czyli tajemniczemu Skarbowi Bydgoskiemu, by potem wcielić się w poszukiwaczy skarbów. Przy pomocy wykrywacza metalu odkryjemy  tajemnice ziemi na wyspie Młyńskiej. 
 

– dla GRUP ZORGANIZOWANYCH
Warsztaty stacjonarne w budynku Muzeum przy ul. Gdańska 4. Warsztaty odbywać się będą od wtorku 06.07 – do niedzieli 11.07 (włącznie). W godzinach od 14:00 – 15:30.
Grupy nie mogą przekraczać 15 osób. 
BILETY: Cena pojedynczego warsztatu: 8 zł / osoba. Bilety dostępne w kasie Muzeum ul. Gdańska 4. 
Przy zapisach należy podać nazwę grup, wiek dzieci, telefon kontaktowy do opiekuna grupy oraz podać datę warsztatów.

TRASA EDUKACYJNA  „Kolekcjoner Wrażeń” 
26.07-29.08 
Zapraszamy do udziału w specjalnym spacerze ulicami Bydgoszczy, które uatrakcyjnimy przygotowując specjalne pakiety z plastycznymi zadaniami edukacyjnymi oraz zagadkami dotyczącymi naszych obiektów muzealnych. Dzięki nim dowiecie się gdzie mieszczą się skarby kolekcji naszego muzeum oraz zabawimy się w poszukiwaczy i kolekcjonerów wrażeń!

TRASA INDYWIDUALNA DLA RODZIN  
Pakiety dostępne są we wszystkich kasach Muzeum. Cena 1 zł / pakiet. W cenę nie jest wliczony bilet wstępu na wystawy. Nie obowiązują zapisy. Trasa przeznaczona do indywidualnego zwiedzania.

TRASA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH
Cena 8 zł / osoba. W cenę wliczone są wejścia na wystawy. Obowiązują zapisy! Działania dla dzieci od lat 6 i dorosłych bez limitu wiekowego. Liczba miejsc jest ograniczona, grupy do 15 osób.

Zapisy na ofertę edukacyjną przyjmujemy w godzinach 8:00-16:00 od poniedziałku do piątku, pod numerem telefonu Działu Edukacji: 52 58 59 909 lub edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl.
 

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Wielkanoc w muzeum – godziny otwarcia

Komunikat

Wielkanoc w muzeum – godziny otwarcia

Informacja o sprzedaży online

Komunikat

Informacja o sprzedaży online

Wypożyczenia oraz kwerendy wstrzymane

Komunikat

Wypożyczenia oraz kwerendy wstrzymane

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK