Muzeum bez barier
Tajemnice Wyspy Młyńskiej

Start: Zbiory Archeologiczne, ul. Mennica 2

środa, 7 sierpnia 2024, godz. 17.00

Tajemnice Wyspy Młyńskiej – wykład plenerowy Filipa Semrau, asystenta w Dziale Historii MOB, z cyklu Tematyczny Spacer Historyczny.

Uczestnicy usłyszą odpowiedzi na pytania: co działo się 2500 lat temu w miejscu, które dziś nazywamy Wyspą Młyńską, dlaczego dobry żart jest tynfa wart, czy w młynie tartacznym tarto zboże na mąkę, co w Bydgoszczy robił Herkules, czego na obecnej Wyspie Młyńskiej szukał wielki pasjonat archeologii, a jednocześnie zięć królowej Wiktorii i przyszły cesarz Niemiec, oraz kto mieszkał w tzw. Domu Leona Wyczółkowskiego. Trasa ok. 2 km (1,5 godz.).

Wydarzenie organizowane w ramach obchodów 101. rocznicy powstania Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

wstęp: 15 zł od osoby

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

15 lipca – sekretariat nieczynny

15 lipca – sekretariat nieczynny

MOB z nowym dyrektorem

MOB z nowym dyrektorem

Galeria Sztuki Nowoczesnej nieczynna

Galeria Sztuki Nowoczesnej nieczynna

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne. Zakup online książek i gadżetów.

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej