Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
„Sztuka polskiego renesansu”

Podczas najbliższego spotkania z cyklu „Środy ze sztuką” zostaną przybliżone sztuki plastyczne (architektura, rzeźba i malarstwo) okresu renesansu. Na wykładzie przyjrzymy się przemianom stylistycznym polskiej sztuki jakie miały miejsce w XVI wieku, zapoczątkowanym m.in. sprowadzeniem do kraju przez Aleksandra Jagiellończyka i Zygmunta Starego włoskich architektów i rzeźbiarzy. Przeobrażenia rodzimej twórczości zostaną ukazane w szerszym społeczno-politycznym kontekście tzw. złotego wieku polskiej kultury.

Spotkania z „Cyklu środy ze sztuką’, z uwagi na swój przekrojowy charakter skierowane są do osób, które chciałby rozpocząć swoja przygodę z historią sztuki bądź też usystematyzować posiadane już wiadomości.

25 marca 2019 r., godz. 17.00

Centrum Edukacji Muzealnej, ul. Mennica 6

Wstęp w ramach biletu do Muzeum.

Więcej na temat spotkań [ Klik link] >>>

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Poszerzamy ekipę Muzeum!

Poszerzamy ekipę Muzeum!