Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
Świętujemy! Boże Narodzenie w sztuce, zwyczajach i obrzędach.

Świętujemy! Boże Narodzenie w sztuce, zwyczajach i obrzędach.

06.12.2023

Kup bilet ONLINE

Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

środa, 6 grudnia 2023, godz. 17.00

W tradycyjnej kulturze ludowej czas świąteczny – zwany Godami – trwał od Bożego Narodzenia do Trzech Króli i wiązał się z licznymi, ciekawymi zwyczajami. Wykład stanowić będzie okazję do bliższego poznania niektórych z nich. Dowiemy się m.in. kto przynosił prezenty. Dlaczego na Kujawach to gospodarz podawał potrawy do stołu wigilijnego przy którym zasiadała gospodyni? Jak świętowano bożonarodzeniowy i noworoczny czas w poszczególnych regionach etnograficznych naszego województwa. Spotkanie uzupełni prezentacja ujęć tematu w zbiorach sztuki ludowej ze zbiorów etnograficznych muzeum.

Wykład z okazji jubileuszu 100-lecia Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Anna Kornelia Jędrzejewska – kuratorka, muzealniczka, historyczka sztuki i edukatorka. Pracuje na stanowisku kustosza w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, gdzie jest kierownikiem Pracowni Etnografii. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje m.in. na dziedzictwie kulinarnym, szczególnie na piernikarstwie.

Wstęp: 7 zł od osoby

Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet. Decyduje kolejność zakupu biletów!!!

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

W najbliższy weekend Zbiory Archeologiczne NIECZYNNE

Komunikat

W najbliższy weekend Zbiory Archeologiczne NIECZYNNE

Godziny pracy MOB w okresie świątecznym

Komunikat

Godziny pracy MOB w okresie świątecznym

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne. Zakup online książek i gadżetów.

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK