Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
Średniowiecze – czyżby epoka światła?

25.05.2024

Kup bilet ONLINE

Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

sobota, 25 maja 2024, godz. 12.00

Średniowiecze – czyżby epoka światła? – wykład Alicji Jakubowskiej, kustoszki zbiorów malarstwa na Zamku Królewskim w Warszawie, z cyklu Historia sztuki dla uważnych.

Początek średniowiecza jest jednoznaczny z rozpadem świata starożytnego. W wiekach średnich rozprzestrzeniało się i umacniało chrześcijaństwo, a wizje człowieka i świata opierała się na Piśmie Świętym, które wyznaczało perspektywę rozwoju życia i kultury. Językiem łacińskim posługiwano się w liturgii, kulturze czy dyplomacji, a dodatkowo wyodrębniły się z niego języki romańskie: hiszpański czy francuski.

Alicja Jakubowska – z wykształcenia historyczka sztuki (Uniwersytet Warszawski), absolwentka Royal Collection Studies (Londyn), stypendystka Fondazione Giorgio Cini (Wenecja), od 2007 pracuje w Zamku Królewskim w Warszawie, obecnie kustoszka zbiorów malarstwa, od 2019 wykładowczyni podyplomowego studium historii sztuki w Instytucie Sztuki PAN w Warszawie, kuratorka wystaw, m.in.: 36 x Rembrandt (2016), Świat Rembrandta. Artyści. Mieszczanie. Odkrywcy (2021), Mattia Preti. Partia tryktraka (2023) oraz pokazu dzieł Gaspara Van Wittela.

Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet: bilety.muzeum.bydgoszcz.pl w zakładce Wydarzenia. Decyduje kolejność zakupu!

wstęp: 10 zł od osoby

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Spichrze nad Brdą – nieczynne

Spichrze nad Brdą – nieczynne

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne. Zakup online książek i gadżetów.

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej