Muzeum bez barier
Śladami artystów bydgoskich

Start: Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4

sobota, 29 czerwca 2024, godz. 12.00

Śladami artystów bydgoskich – spacer tematyczny dr Barbary Chojnackiej, starszej kustoszki i kierowniczki Galerii Grafiki i Rysunku Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, z cyklu: Sztuka w Bydgoszczy.

W przestrzeni miasta znajduje się wiele miejsc związanych z działalnością bydgoskich twórców. Niektóre z nich są znane, inne zapomniane, a po innych mijający czas zatarł wszelkie przejawy istnienia. Zapraszamy na spacer po centrum Bydgoszczy śladami bydgoskich artystów. Odwiedzimy miejsca, w których pracowali, mieszkali czy też pozostawili swoje dzieła. Poszukując świadectw ich obecności, zobaczymy m.in. realizacje Jerzego Rupniewskiego wykonane w dawnej Bibliotece Miejskiej, polichromie Henryka Nostitz-Jackowskiego zrealizowane w kościele farnym, kamienicę, w której mieszkał Stanisław Brzęczkowski i prace snycersko-rzeźbiarskie Romana Skręta w kościele Klarysek.

Wstęp: 15 zł od osoby

Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet. Decyduje kolejność zakupu biletów!!!

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

MOB z nowym dyrektorem

MOB z nowym dyrektorem

Spichrze nad Brdą – nieczynne

Spichrze nad Brdą – nieczynne

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne. Zakup online książek i gadżetów.

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej