Muzeum bez barier
Generic filters
Przed nami XXII Sesja Pomorzoznawcza

baner dotyczący XXII Sesji Pomorzoznawczej za lata 2018-2019

Po kilku miesiącach, pełnych dynamicznych zmian z powodu koronawirusa, udało się doprowadzić XXII Sesję Pomorzoznawczą do finału, która będzie miała miejsce 16 października 2020 roku.

Głównymi współorganizatorami są Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, przy współudziale WUOZ w Toruniu, Delegatury w Bydgoszczy oraz Instytutu Archeologii UMK w Toruniu. Jest to odmienna edycja od wszystkich dotychczasowych. Przeprowadzamy ją w wersji hybrydowej. Tylko część wystąpień zostanie wygłoszona na żywo z sali konferencyjnej Senatu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i transmitowana będzie on-line w realnym czasie. Zgłoszone referaty i komunikaty będą udostępnione w postaci abstraktów i prezentacji na stronach internetowych UKW jako „XXII Sesja Pomorzoznawcza”.

Przygotowaną, także i na okoliczność konferencji, wystawę „Bydgoszcz nie tylko pieniądzem stała” udostępnimy do obejrzenia on-line (link do filmu prezentującego wystawę).

Jest nam bardzo przykro, że nie możemy przeprowadzić Sesji w wypracowanej, tradycyjnej już formule, z pełną oprawą i gościć wszystkich Państwa w Bydgoszczy. Mamy jednak nadzieję, że niedostatki te zniweluje publikacja naukowa, do której współtworzenia zapraszamy.

Program XXII Sesji Pomorzoznawczej na lata 2018-2019 [pdf]

Lista abstraktów [link]>>>

Patronat honorowy:

J.M. prof. dr hab. Jacek Woźny Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

logo Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbeckilogo Prezdydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski

Patronat medialny:

logo TVP3 Bydgoszcz                           logo PiK Polskie Radio

Więcej informacji o sesji [link] >>>

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Zielone Mikołajki – warsztaty

Zielone Mikołajki – warsztaty

Poszerzamy ekipę Muzeum!