Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
Prezydenci Bydgoszczy II Rzeczpospolitej – wizjonerzy przyszłości miasta i ludzi

Prezydenci Bydgoszczy II Rzeczpospolitej – wizjonerzy przyszłości miasta i ludzi

19.07.2024

Kup bilet ONLINE

piątek, 19 lipca 2024, godz. 17.00

Start: Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4

Prezydenci Bydgoszczy II Rzeczpospolitej – wizjonerzy przyszłości miasta i ludzi – wykład plenerowy dr. Andrzeja Purata z UKW w Bydgoszczy. Wydarzenie jest częścią cyklu Tematyczny Spacer Historyczny.

Uczestnicy spaceru dowiedzą się m.in., jakie możliwości rozwoju uzyskali mieszkańcy Bydgoszczy po okresie zaborów, na ile skutecznie działały organy samorządu miejskiego, jakie działania prezydentów miasta wpływały na rozwój i wzrost zamożności mieszkańców. Prelegent przybliży słabo znaną historię życia i działalności kolejnych prezydentów naszego miasta w okresie II RP: Jana Maciaszka, Wincentego Łukowskiego, Bernarda Śliwińskiego i Leona Barciszewskiego.

Andrzej Purat jest adiunktem na Wydziale Historycznym UKW w Bydgoszczy, pracownikiem Katedry Historii Najnowszej i Stosunków Międzynarodowych. Swoje badania koncentruje na działalności ukraińskich nacjonalistów związanych z Organizacją Ukraińskich Nacjonalistów [OUN] i Ukraińską Powstańczą Armią, będącą ramieniem zbrojnym OUN–u. Bada losy i działalność przywódców obu tych organizacji: Jewhena Konowalca, Stepana Bandery, Romana Szuchewycza i innych.

Interesuje się również historią regionalną, a w szczególności historią mieszkańców Bydgoszczy w okresie II Rzeczpospolitej.

Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet. Decyduje kolejność zakupu! Wstęp: 15 zł od osoby

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

15 lipca – sekretariat nieczynny

Komunikat

15 lipca – sekretariat nieczynny

MOB z nowym dyrektorem

Komunikat

MOB z nowym dyrektorem

Galeria Sztuki Nowoczesnej nieczynna

Komunikat

Galeria Sztuki Nowoczesnej nieczynna

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne. Zakup online książek i gadżetów.

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK