Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
„Pomoc humanitarna dla ludności kurdyjskiej …” – wykład Alicji Zasadowskiej

„Pomoc humanitarna dla ludności kurdyjskiej …” – wykład Alicji Zasadowskiej

18.01.2023

Muzeum, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

Środa, 18 stycznia 2023 r., 17.00

Prelegentka opowie o swojej pracy humanitarnej oraz o sytuacji dotyczącej bezpieczeństwa na terytoriach zagrożonych konfliktem zbrojnym. Była pracownikiem organizacji humanitarnych:

*Christian Peacemake Teams – zajmująca się działaniami na rzecz wsparcia ludzi, których glos nie jest słyszalny (między innymi ludzi, których ziemie i mienie zostały zabrane przez firmę naftową bez żadnego wynagrodzenia oraz ludności zamieszkującej przygraniczne wioski, bombardowane przez tureckie wojsko.

*Yazda – jezydzka organizacja, która powstała po akcie ludobójstwa Jezydów, zajmująca się pomocą psychologiczną i finansową dla rodzin, które straciły członków swoich rodzin, a także kobiet które były porwane przez ISIS.

*Danish Refugee Council – działająca na rzecz konsorcjum finansowego, które wspiera najbiedniejszych Irakijczyków i pomaga wyjść z ubóstwa.

*DanChurchAid – świadcząca pomoc psychologiczną i finansową dla Syryjczyków mieszkających w północnej Syrii, przesiedlonych z powodu wojny domowej, agresji Turcji oraz ataku tzw. Państwa Islamskiego. Zajmuje się także rozminowywaniem domostw oraz szkół.

Alicja Zasadowska – pochodzi z Chełmna. Od niedawna mieszka we Wrocławiu. Ostatnie 8 lat spędziła za granicą pracując i podróżując. Jest pracownikiem humanitarnym z wieloletnim stażem. Pracowała i mieszkała w Iraku, Kurdystanie i Syrii w różnych organizacjach międzynarodowych. Zajmuje się głównie monitoringiem i ewaluacją projektów, sprawdzając czy pomoc, którą niosą jest efektywna i skuteczna. W wolnym czasie zajmuje się Ayurveda, jogą i podróżami.

Wstęp – 5 zł od osoby

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Zapraszamy do wolontariatu

Komunikat

Zapraszamy do wolontariatu

Poszukujemy edukatorów muzealnych

Komunikat

Poszukujemy edukatorów muzealnych

Wypożyczenia oraz kwerendy wstrzymane

Komunikat

Wypożyczenia oraz kwerendy wstrzymane

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne. Zakup online książek i gadżetów.

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK