Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
Piernikalia, Pierniki w Polsce. Śladami piernikarskiego rzemiosła.

30.11.2022

Środa, 30 listopada 2022 r., godz. 17.00

Gmach Główny MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

Wykład Anny Kornelii Jędrzejewskiej zaprezentuje zagadnienie obecności korzennych wypieków w kulturze kulinarnej. Pierniki są jednym z najbardziej znanych i popularnych ciast. Pierwsze wzmianki na ich temat w Polsce sięgają XIII wieku!

Anna Kornelia Jędrzejewska, muzealniczka, historyczka sztuki, kuratorka i edukatorka. Współautorka (wraz z Barbarą Kukowicz-Wirowską) Muzeum Toruńskiego Piernika oddziału Muzeum Okręgowego w Toruniu. Obecnie kustosz i kierownik Pracowni Etnografii Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego oraz kuratorka Sekcji Dziedzictwa Kulinarnego Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. W 2022 roku stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Po godzinach prowadzi blog „Piernikarka”.
Wstęp do muzeum – 1 zł/os.

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Zielone Mikołajki – warsztaty

Zielone Mikołajki – warsztaty

Poszerzamy ekipę Muzeum!