Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
Otwieramy Gdańską 4 (online)

Otwieramy Gdańską 4 (online)

baner graficzny

Po 12 latach czas na nową historię. Muzeum Okręgowe otwiera ponownie swoje podwoje na Gdańskiej 4. Chociaż ze względu na obecną sytuację nie możemy zaprosić zwiedzających do środka, zapraszamy na otwarcie w wersji online, które będzie miało miejsce 30 marca o godz. 12:00 na muzealnym kanale You Tube.

Mamy nadzieję, że już od kwietnia zwiedzający będą mieli okazję w pełni poznać efekty prowadzonego od 2016 roku remontu konserwatorskiego i rozbudowy placówki. Do zwiedzania zostanie udostępniony fragment premierowej odsłony wystawy sztuki współczesnej: OBRAZY NIE-/RZECZYWISTOŚCI. Ekspozycja zaprezentuje wypowiedzi twórcze,w kontekście zarówno inspiracji panującymi ideami, jak i prób wypracowania własnych dróg artystycznych. Znajdą się na niej prace takich artystów, jak m.in.: Ryszard Winiarski, Henryk Stażewski, Mieczysław Wejman, Andrzej Wróblewski, Teresa Pągowska, Jan Cybis, czy Józef Czapski.

Chcemy, by odnowiony i rozbudowany gmach główny Muzeum Okręgowego, ulokowany przy reprezentacyjnej ulicy Bydgoszczy, stał się na powrót jej wizytówką. Realizacja projektu pozwoliła nam uchronić dziedzictwo kulturalne naszego miasta i przywrócić dawną świetność, pochodzącemu z XVII wieku, zabytkowemu budynkowi. Naszym celem było również ułatwienie dostępu do dóbr kultury i sztuki szerszemu gronu odbiorców – zarówno poprzez zagwarantowanie pełnej dostępności architektonicznej i funkcjonalnej, jak i poprzez wprowadzenie bogatego programu wystawienniczego, kulturowego i edukacyjnego, który, mamy nadzieję, już wkrótce będzie mógł być w pełni realizowany.

 

Muzeum Okręgowe ul. Gdańska 4

Poznaj „nowe” miejsce na mapie kulturalnej  Bydgoszczy

Otwarcie online 30.03.2021 r., godz. 12:00

kanał YouTube /muzeumbydgoszcz

 

 

Odkoduj z nami sztukę współczesną i odkryj #comożnarobićwmuzeum

Dołącz do wydarzenia na Facebooku [KLIK]

Prezentacja Gdańska 4 autorstwa Katarzyna 

belka logotypowa

Projekt realizowany przy wykorzystaniu dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

logo Bydgoszczy

 

Wkład własny oraz wydatki niekwalifikowane zostały sfinansowane w ramach dotacji celowej inwestycyjnej od Organizatora – Miasto Bydgoszcz – na realizację zadania „Remont konserwatorski i rozbudowa obiektu Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, ul. Gdańska 4”.

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Wielkanoc w muzeum – godziny otwarcia

Komunikat

Wielkanoc w muzeum – godziny otwarcia

Informacja o sprzedaży online

Komunikat

Informacja o sprzedaży online

Wypożyczenia oraz kwerendy wstrzymane

Komunikat

Wypożyczenia oraz kwerendy wstrzymane

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK