Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
Nadaj kształt poezji. Projektowanie graficzne tomiku wierszy

13.04.2024

Kup bilet ONLINE

Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

sobota, 13 kwietnia 2024, godz. 12.00

Ciekawią Cię tajniki projektowania książek? Poezja jest Ci szczególnie bliska? Zapraszamy na warsztaty związane z Rokiem Czesława Miłosza, które zapoznają Cię z zasadami projektowania graficznego książki, w tym przypadku tomiku poetyckiego.

Projekt koncepcji i wyglądu publikacji pod względem graficznym i typograficznym jest ciekawym zagadnieniem edytorskim. Wszystkie elementy powinny stanowić spójną całość. Projektant podejmuje wiele decyzji, tworząc koncepcję graficzną tomiku. Należą do nich: wybór fotografii lub rysunku, wokół którego zbuduje projekt okładki, decyzja o zawartości ilustracyjnej publikacji, dobór gamy barwnej, wielkości kolumny, krojów pisma, tytułów, śródtytułów i innych elementów typograficznych wpływających na estetykę książki, w sposób zgodny z zasadami projektowania.

Każdy z uczestników warsztatów zaprojektuje makietę małej antologii poezji w formie minitomiku, od okładki, poprzez projekty strony przedtytułowej i tytułowej, układu typograficznego tytułów i tekstów poetyckich oraz paginacji, do stworzenia ilustracji do wybranych miniatur lirycznych (krótkich form poetyckich).

Dla kogo? Dla wszystkich osób w wieku 14+ zdecydowanych na samodzielne działania plastyczne.

—————–

wstęp: 17 zł od osoby. Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet. Decyduje kolejność zakupu biletów!

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Dyrektor Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy – konkurs

Dyrektor Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy – konkurs

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne. Zakup online książek i gadżetów.

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej