Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
Nadaj kształt poezji. Projektowanie graficzne tomiku wierszy

Nadaj kształt poezji. Projektowanie graficzne tomiku wierszy

13.04.2024

Kup bilet ONLINE

Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

sobota, 13 kwietnia 2024, godz. 12.00

Ciekawią Cię tajniki projektowania książek? Poezja jest Ci szczególnie bliska? Zapraszamy na warsztaty związane z Rokiem Czesława Miłosza, które zapoznają Cię z zasadami projektowania graficznego książki, w tym przypadku tomiku poetyckiego.

Projekt koncepcji i wyglądu publikacji pod względem graficznym i typograficznym jest ciekawym zagadnieniem edytorskim. Wszystkie elementy powinny stanowić spójną całość. Projektant podejmuje wiele decyzji, tworząc koncepcję graficzną tomiku. Należą do nich: wybór fotografii lub rysunku, wokół którego zbuduje projekt okładki, decyzja o zawartości ilustracyjnej publikacji, dobór gamy barwnej, wielkości kolumny, krojów pisma, tytułów, śródtytułów i innych elementów typograficznych wpływających na estetykę książki, w sposób zgodny z zasadami projektowania.

Każdy z uczestników warsztatów zaprojektuje makietę małej antologii poezji w formie minitomiku, od okładki, poprzez projekty strony przedtytułowej i tytułowej, układu typograficznego tytułów i tekstów poetyckich oraz paginacji, do stworzenia ilustracji do wybranych miniatur lirycznych (krótkich form poetyckich).

Dla kogo? Dla wszystkich osób w wieku 14+ zdecydowanych na samodzielne działania plastyczne.

 

—————–

wstęp: 17 zł od osoby. Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet. Decyduje kolejność zakupu biletów!

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Dyrektor Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy – konkurs

Komunikat

Dyrektor Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy – konkurs

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne. Zakup online książek i gadżetów.

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK