Muzeum bez barier
Generic filters
„Medyczne aspekty transpłciowości” – wykład Macieja Klimarczyka

25.01.2023

Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

Środa, 25 stycznia 2023 r., 18.00

Prelegent podczas wykładu postara się odpowiedzieć na pytania: czy mózg ma płeć? Jak kształtuje się płeć w życiu płodowym? Czym jest tożsamość płciowa? Dlaczego, w niektórych przypadkach, tożsamość płciowa różni się od cielesnych cech płciowych. Jak pomóc takim pacjentom?

Maciej Klimarczyk, psychiatra, seksuolog i psychoterapeuta, absolwent Akademii Medycznej im. Rydygiera w Bydgoszczy i Wydziału Medycyny Universita` di Perugia we Włoszech. Odbył staże zagraniczne w USA: Harvard Medical School w Bostonie, Bangor Mental Health Institute w Bangor. Autor thrillera psychologicznego pt „Śpiewaczka”, którego akcja dzieję się w Bydgoszczy.

Wstęp – 5 zł od osoby

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Wypożyczenia oraz kwerendy wstrzymane

Wypożyczenia oraz kwerendy wstrzymane