Majówka w EXPLOSEUM

Exploseum, ul. Alfreda Nobla

środa, 1 maja 2024

Tradycyjnie już, jak co roku, zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych do uczestnictwa w Majówce w Exploseum, gdzie na 1 maja przygotowujemy wiele atrakcji i grę terenową. Fabuła gry terenowej dla rodzin legendy krążącej od lat po Bydgoszczy o skrzyniach pełnych złota, ukrytych przez nazistów w czasie II wojny światowej. W 1940 roku Niemcy, Włosi i Japończycy podpisali pakt berliński. To właśnie wtedy Japończycy mieli przekazać III Rzeszy złoto pochodzące z Korei. W tym czasie Korea już od 30 lat była pod okupacją japońską. Złoto w tajemnicy przewieziono do Europy. Pod koniec wojny Niemcy starali się ukryć swoje skarby. Wedle miejskiej legendy gdzieś pod Exploseum znajduje się „złoty tunel”, wypełniony skrzyniami pełnymi koreańskiego złota. Wielu próbowało odnaleźć zaginiony tunel, wielu nie powróciło z tej wyprawy. A Ty? Czy podołasz wyzwaniu? Pakuj podręczny zestaw Indiany Jonesa i ruszaj z nami na poszukiwanie skarbu.

Zasady:

I. Gra dla rodzin z dziećmi w wieku 7-14 lat (godz. 12.00, 13.00, 14.00)

• zespół może liczyć od 3 do 8 osób,
      • należy włożyć pełne buty,
      • mile widziany strój w klimacie Indiany Jonesa,
      • dla chętnych będzie punkt bonusowy (może być potrzebne ubranie na zmianę),
      • w czasie eventu będzie działała harcerska kawiarenka, w której będzie można zakupić ciasto, kawę, herbatę (płatność gotówką),
      • wstęp: dorosły – 7 zł, dziecko – 5 zł

II. Gra dla starszych, od 10 r. ż. (godz. 13.30, 13.30, 14.30)

• zwiedzanie III strefy – strefy magazynowej linii produkcji nitrogliceryny,
      • należy włożyć pełne buty,
      • wstęp: 7 zł

Obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne: 52 585 97 41

W sobotę Galeria Sztuki Nowoczesnej otwarta od 11:00.

W sobotę Galeria Sztuki Nowoczesnej otwarta od 11:00.