Muzeum bez barier
Generic filters

Majowe wernisaże

14.05.2022

14 maja podczas Europejskiej Nocy Muzeów zapraszamy na otwarcie dwóch nowych ekspozycji: Leon Piesowocki. Artysta Generała Władysława Andersa oraz Skarb Bydgoski w nowej aranżacji.

Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8, Wyspa Młyńska

Leon Piesowocki. Artysta Generała Władysława Andersa

Wernisaż podczas Europejskiej Nocy Muzeów

sobota, 14 maja 2022r., godz. 18.00

Będzie to wydarzenie szczególne dla polskiej kultury. Jako pierwsze muzeum w kraju zaprezentujemy retrospektywę twórczości malarskiej, rysunkowej i graficznej 96- letniego twórcy. Leon Piesowocki jest ostatnim żyjącym artystą z armii generała Władysława Andersa.

Wystawa czynna do 28 sierpnia 2022 r.

Europejskie Centrum Pieniądza, ul. Mennica 4

Skarb Bydgoski

Wernisaż podczas Europejskiej Nocy Muzeów

sobota, 14 maja 2022r., godz. 19.00

Od spektakularnego odkrycia skarbu bydgoskiego minęło kilka lat i choć emocje z nim związane nieco już opadły, to jednak nadal rozpala on wyobraźnię i zachwyca. Zachwyt ten nie jest wyłącznie skupiony wokół niespotykanej ilości złotego kruszcu, przekształconego w monety i zjawiskowo piękną biżuterię, ale wynika także z bezprecedensowej, jeśli chodzi o skarby, odkryte w Polsce, różnorodności przedmiotów. Zapraszamy na otwarcie wystawy w nowej aranżacji.

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Poszerzamy ekipę Muzeum!

Poszerzamy ekipę Muzeum!

Nowa oferta edukacyjna do wystawy graficznej : Anna Sobol-Wejman i Stanisław Wejman