Muzeum bez barier

Kup bilet ONLINE

Start: Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4

sobota, 22 czerwca 2024, godz. 12.00

Luksusowa architektura mieszkalna na przykładzie budynku Radia PIK w Bydgoszczy – wykład plenerowy dr Agnieszki Wysockiej  (Wydział Historyczny UKW w Bydgoszczy) z cyklu Spacer z architektem.

Śródmiejska arteria Bydgoszczy – ulica Gdańska – to nie tylko kamienice, budynki użyteczności publicznej, ale też eleganckie wille, w których na przełomie XIX i XX wieku spędzało się czas komfortowo, korzystając z zieleni przydomowych ogrodów. Właścicielami byli najzamożniejsi obywatele miasta. Opowiemy o architekturze, która miała o statusie społecznym posiadaczy willi zaświadczać swoim detalem i wystrojem. Szczegółowo przyjrzymy się zachowanym do naszych czasów wnętrzom rezydencji przy ul. Gdańskiej 48-50 (obecnie siedziba Polskiego Radia PiK).

Wstęp: 15 zł od osoby

Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet. Decyduje kolejność zakupu biletów!!!

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

MOB z nowym dyrektorem

MOB z nowym dyrektorem

Spichrze nad Brdą – nieczynne

Spichrze nad Brdą – nieczynne

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne. Zakup online książek i gadżetów.

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej