Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
Literatura w Muzeum: spotkanie autorskie z Kacprem Pobłockim, autorem książki „Chamstwo”

08.10.2021 08.10.2021

Literatura w Muzeum. Zapraszamy na spotkanie autorskie z Kacprem Pobłockim, autorem książki „Chamstwo”

• 8.10.2021, piątek, godz. 18.00

ul. Gdańska 4, Gmach główny MOB (sala audiowizualna)

Kacper Pobłocki, antropolog kulturowy oraz społecznik, skupił się w swojej książce na grupie zawsze pomijanej w naszej historii, spychanej na margines i mało ważnej. Autor nazywa jej przedstawicieli niewolnikami – wykonującymi ciężką pracę bez żadnej zapłaty. Nikt nigdy nie przyglądał się im z bliska, podobnie jak nie zastanawiał się nad tym, jak traktowali ich ci, którzy w państwie mieli coś do powiedzenia. „Chamstwo” mówi o wyzysku i klasowych podziałach, stawia pytania na temat tożsamości kulturowej Polaków.

Wstęp do muzeum sponsorowany.

Dołącz do wydarzenia na FB [TUTAJ]

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Poszerzamy ekipę Muzeum!

Poszerzamy ekipę Muzeum!