Muzeum bez barier
Generic filters
Legendarne Citroëny w Exploseum

26.09.2021 26.09.2021

Legendarne Citroëny już w tą sobotę w Bydgoszczy. Będzie je można oglądać nad Brdą, a jaki mają związek z Exploseum?

Czy wiecie, że ?

Citroën DS, zaprezentowany w 1955 roku, oczarował cały motoryzacyjny świat. Lekkie opłtywowe nadwozie, hydropneumatyczne zawieszenie, wygodne wnętrze i niesamowity komfort jazdy sprawiły że producent zebrał w pierwszym dniu targów paryskich kilkadziesiąt tysięcy zamówień. Samochód ten uratował m.in. życie prezydenta Francji, ponieważ hydropneumatyka sprawia, że mógł stabilnie jechać mimo przestrzelonych opon.

Te oraz wiele innych modeli zabytkowych Citroënów będziemy mogli zobaczyć w tą sobotę w Bydgoszczy.

Dodatkowo w niedzielę, 26 września około godz. 10:30 uczestnicy rajdu odwiedzą Exploseum, prezentujące wybuchową historię Bydgoszczy. Wizyta nie jest przypadkowa – w czasie I Wojny Światowej Citroën zmienił profil produkcji swojej fabryki z kół zębatych na fabrykę amunicji. Dopiero w 1918 roku, już po zakończeniu wojny, powrócono do produkcji kół oraz rozpoczęto wytwarzanie samochodów.

Więcej o rajdzie [TUTAJ]

fot. W. Woźniak

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Poszerzamy ekipę Muzeum!