Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
Kupcy, biedacy i złodzieje; czyli jak to z importami rzymskimi na Krajnie było

19.04.2024

Kup bilet ONLINE

piątek, 19 kwietnia 2024, godz. 17.00

Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

Wykład prof. Andrzeja Kokowskiego z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wydarzenie jest częścią cyklu Regionalia.

Będzie to opowieść archeologa na temat okolic Bydgoszczy w czasach rozkwitu imperium rzymskiego oraz promocja książki „Corpus der römischen Funde im europäischen Barbaricum Polen 6. Krajna” na temat archeologicznych odkryć na terenie ziem polskich i Krajny.

Andrzej Jan Kokowski – polski archeolog, profesor nauk humanistycznych. Specjalizuje się w archeologii Polski i powszechnej okresu przedrzymskiego i okresu rzymskiego (Goci, Wandalowie, Sarmaci). Profesor zwyczajny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Prowadził uznane badania nad dziejami wędrówki Gotów, w tym wykopaliska w Masłomęczu i w Gródku koło Hrubieszowa. Nagrodzony m.in. Złotą Łopatą, tytułem Popularyzatora Nauki 2008, wyróżnieniem odkrycie roku czasopisma „National Geographic Polska”. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Krzyżem Zasługi.

—————–

wstęp: 7 zł od osoby. Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet. Decyduje kolejność zakupu biletów!

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Dyrektor Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy – konkurs

Dyrektor Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy – konkurs

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne. Zakup online książek i gadżetów.

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej