Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
Historyczny Spacer Tematyczny „Szlakiem bydgoskiego browarnictwa”

07.08.2021 07.08.2021

Piwo to trzeci pod względem popularności napój na świecie zaraz po herbacie i wodzie. Bydgoscy browarnicy również przyczynili się do sławy tego trunku i rozwoju piwnej kultury. Podczas spaceru odszukamy ślady po dawnych browarnikach oraz poznamy historię tego najstarszego trunku.

Wyprawa zakończy się w warzelni piwa, gdzie z kuflem złotego trunku (jeśli ktoś zapragnie) odpowiemy sobie na pytania „Dlaczego Bydgoszcz i Toruń prowadzą nieustanny konflikt i jaką rolę gra tu piwo?” oraz  „Czy płynące z kranu piwo to tylko legenda?”.

Start: sobota, 7 sierpnia 2021 r., godz. 12.00, Gmach główny Muzeum – Gdańska 4

Cena: bilet wstępu do muzeum – spacer – 8 zł

Liczba Uczestników jest ograniczona – decyduje kolejność zakupu biletów!

Jak kupić bilet?

W kasie Muzeum Okręgowego, ul. Gdańska 4 w godzinach pracy muzeum lub płacąc przelewem na konto nr 45 1240 1183 1111 0011 0159 1497. W tytule przelewu należy wpisać: „Wstęp do MOB – Bydgoskie browarnictwo – imię i nazwisko osób uczestniczących i numer telefonu”.

Dodatkowe informacje można uzyskać przez adres nauka@muzeum.bydgoszcz.pl oraz telefonicznie, dzwoniąc na numer 885 905 610

Oferta pozostałych spacerów wakacyjnych – sprawdź [TUTAJ]

Zdjęcie dawnych butelek od piwa fot. T.Markowski

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również