Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
Gdzie Słoń jest, proszę Słonia? (edycja 2)

Gdzie Słoń jest, proszę Słonia? (edycja 2)

22.05.2021 30.05.2021

Przy okazji premiery online spektaklu „Proszę słonia!” Teatr Kameralny zorganizował wyjątkowe działanie edukacyjne. Zaprasza do udziału w grze miejskiej „Gdzie słoń jest, proszę słonia?”, zachęcając do eksploracji zupełnie realnej przestrzeni miasta. Teraz nasze przedstawienie po raz pierwszy zostanie pokaznae publiczności na żywo, a zatem powracamy również do gry miejskiej, nie mogło być inaczej!

Zasady gry pozostają niezmienne: na terenie miasta ukryjemy figurki słoni. Będzie ich dziesięć. Każda z nich wyjątkowa i opatrzona imieniem jednego z aktorów występujących w spektaklu. Słonie małe, duże, kolorowe, białe, z podniesioną trąbą, stojące, siedzące… I wszystkie słonie sprytnie zasłonione. To znaczy zasłonięte. Czyli schowane. Ale damy Wam małą wskazówkę – tym razem większa część słoni postanowiła spędzić czas na świeżym powietrzu. W końcu pogoda bardzo sprzyjająca!

Żeby zadanie nieco ułatwić, udzielimy kilku wskazówek dotyczących miejsc, w których będą zlokalizowane figurki słoni. Gra ma być okazją do wyjścia z domu, a równocześnie formą wspólnego działania w familijnym gronie. Do zadania mogą się włączyć całe rodziny, do czego zresztą zachęcamy. Spacer ulicami miasta, w zakątkach sprzyjających odpoczynkowi i podziwianiu natury – to nasz pomysł na nową odsłonę znanej Wam już akcji. Zapraszamy również na plenerowy pokaz spektaklu „Proszę słonia!” 29 maja o godzinie 17:00 w amfiteatrze przy Operze Nova, nad Brdą. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia znajdziecie na stronie i na Facebooku Teatru Kameralnego.

Zadaniem uczestników gry miejskiej „Gdzie słoń jest, proszę słonia?” jest oczywiście odnalezienie słoni. Trzeba odszukać przynajmniej siedem figurek i zrobić sobie z nimi zdjęcie, a następnie przesłać je na adres edukacja@teatrkameralny.com.

Grę rozpoczniemy 22 maja, a zakończymy 30 maja. W spektaklu czeka na Was słoń Dominik, a w różnych miejscach Bydgoszczy na odnalezienie będą czekać jego młodsi koledzy i koleżanki. Zapraszamy do udziału i do podjęcia wyzwania! Na najszybszych i najskuteczniejszych czekają nagrody!

Gra miejska w nowej odsłonie

baner graficzny

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Wielkanoc w muzeum – godziny otwarcia

Komunikat

Wielkanoc w muzeum – godziny otwarcia

Informacja o sprzedaży online

Komunikat

Informacja o sprzedaży online

Wypożyczenia oraz kwerendy wstrzymane

Komunikat

Wypożyczenia oraz kwerendy wstrzymane

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK