Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
Fotorelacja z wernisażu prac V Międzynarodowego Triennale Grafiki im. Leona Wyczółkowskiego „Pomiędzy nami”.

Fotorelacja z wernisażu prac V Międzynarodowego Triennale Grafiki im. Leona Wyczółkowskiego „Pomiędzy nami”.

14.06.2022 31.08.2022

W tym roku przypada 170. rocznica urodzin Leona Wyczółkowskiego, którego wkład w rozwój grafiki warsztatowej na trwałe zapisał się w historii sztuki polskiej. Z tej okazji zapraszamy 14 czerwca o godz. 18.00 na wernisaż prac konkursowych V. Triennale „POMIĘDZY NAMI” organizowanego przez Państwowy Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

W tym roku przypada 170. rocznica urodzin Leona Wyczółkowskiego, którego wkład w rozwój grafiki warsztatowej na trwałe zapisał się w historii sztuki polskiej.

Z tej okazji zapraszamy na wernisaż wystawy pokonkursowej V. Triennale „POMIĘDZY NAMI” organizowanego przez Państwowy Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Temat tej edycji miał sprowokować młodych artystów, by w swoich pracach podjęli próbę uchwycenia zmian szeroko pojmowanej rzeczywistości i relacji międzyludzkich.

Tradycją jest, że w każdej odsłonie triennale szkoła proponuje tematy zaangażowane społecznie i w dziejące się sprawy świata.

– Po przeglądzie nadesłanych grafik zauważamy, że temat „POMIĘDZY NAMI” rozwinął i pobudził w młodych artystach szeroki wachlarz interpretacji tego krótkiego i zdawałoby się banalnego hasła – twierdzą organizatorzy. – Mamy wrażenie, że właśnie ta aktualna trudna do przewidzenia rzeczywistość i niepewność kierunku, jaki obierze otaczający nas świat pobudziła kreatywność twórców w próbach uchwycenia zachodzących zmian wokół nas, wyrażenia lęków, frustracji, nadziei, oczekiwań i przełożenia tych wszystkich zjawisk na artystyczną formę.

 

14 czerwca (wtorek) 2022r. godz. 18.00

Gmach główny, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

 

 DOŁĄCZ DO WYDARZENIA [TUTAJ]

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Wielkanoc w muzeum – godziny otwarcia

Komunikat

Wielkanoc w muzeum – godziny otwarcia

Poszukujemy edukatorów muzealnych

Komunikat

Poszukujemy edukatorów muzealnych

Informacja o sprzedaży online

Komunikat

Informacja o sprzedaży online

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK