Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
Fotorelacja z koncertu kurdyjskiego zespołu HAMDAM

15.12.2022

foyer BCF (Bydgoskiego Centrum Finansowego), ul. Jagiellońska 1 / wejście od ul. Gdańskiej

czwartek, 15 grudnia 2022 r., godz. 17.00

15 grudnia o godz. 17.00 w foyer Bydgoskiego Centrum Finansowego odbył się koncert grupy muzycznej HAMDAM, którą tworzą Dariusz Rasouli, Arad Emamgholi, Sadollah Nasiri, Wassim Ibrahim oraz Apsara Afsenara. Był to wieczór poświęcony muzyce kurdyjskiej z wykorzystaniem tradycyjnych instrumentów i motywów muzycznych.

Przez blisko godzinę zgromadzona publiczność mogła podziwiać kunszt urodzonych w Iranie i Syrii muzyków wykonujących różne gatunki tradycyjnych utworów pochodzących z odległych regionów Kurdystanu. W obszernej przestrzeni BCF rozbrzmiewał wyrazisty wokal Sadollaha Nasiriego, przy akompaniamencie akordów wygrywanych na divanie przez Wassima Ibrahima, dźwięków fletu Dariusza Rasouli, rytmicznych uderzeń dafu Arada Emamgholi, gdzie całość aranżacji uzupełniały elementy klasycznego tańca perskiego w wykonaniu Apsary Afsenary. Wydarzenie towarzyszyło wystawie sztuki kurdyjskiej „Kurdystan. Oblicza trwania” prezentowanej aktualnie w przestrzeni BCF w Bydgoszczy.

Organizatorami koncertu było Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oraz Kurdyjskie Centrum Informacji i Dokumentacji w Krakowie.

Projekt współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz.

Partnerem głównym wydarzenia jest Samorząd Województwa Kujawsko-PomorskiegoWydarzenie finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju.

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Wypożyczenia oraz kwerendy wstrzymane

Wypożyczenia oraz kwerendy wstrzymane

Poszerzamy ekipę Muzeum!