Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
Ferie Zimowe online z MOB!

Ferie Zimowe online z MOB!

baner graficzny

4-17.01.2021

W tym roku zapraszamy dzieci i młodzież wyjątkowo do zabaw ze sztuką online. Przygotowaliśmy karty „Kolekcjonera Wrażeń”. Karty działań rozpoczynają serię zabaw, gier, zagadek, „przepisów”, „receptur” oraz tajemnic związanych z zagadnieniami plastycznymi, związanymi z dziełami sztuki – dumnie kolekcjonowanych, konserwowanych i wystawianych w naszym Muzeum. Mamy zimę, więc we wszystkich pracach odnajdziecie i być może odczujecie siarczysty mróz, miękki śnieg, graficzne wyciszenie oraz zaskakujące kolory.

Podczas ferii, na łamach kart, opowiemy o tym w jaki sposób używając różnego rodzaju plam, linii, tworzył prace Leon Wyczółkowski. Czym jest technika lawowania i dlaczego nie potrzebujemy używać w niej prawdziwej lawy. Zobaczymy ile oddechu jest w pracach Tymona Niesiołowskiego i jak tworzył perspektywę powietrzną. Jak „planował” rozłożenie barw i detali aby stworzyć górski krajobraz. Odkryjemy ciekawe postacie kolędników w pracy Piotra Wolińskiego i zachęcimy do zrobienia przedziwnej maski. W dziele Stefana Filipkiewicza, które niczym naukowcy weźmiemy „pod lupę”, przeanalizujemy skąd się bierze tęczowy śnieg i w jaki sposób artysta stworzył tak wiele kolorowych bieli.

Zachęcamy do pobierania kart, kolekcjonowania i eksperymentowania! A kiedy już będziemy mogli otworzyć drzwi Muzeum, zapraszamy do obejrzenia prac na żywo!

Karty działań publikowane będą na Facebook Muzeum i przygotowane do bezpłatnego pobrania we wtorki i czwartki w dniach: 5, 7, 12 i 14 stycznia.  

 


Karta nr 1

HALO, HALO!

Jest wtorek godzina 10:00. Temperatura maksymalnie osiągnie -7 stopni Celsjusza, wiatr północno-wschodni. Opady śniegu będą sięgać nawet 7,5 mm. Pogoda wyzwala w nas prawdziwego arktycznego ducha, ubierzcie się ciepło!

Dzisiaj mówimy do Państwa prosto z Krakowa! Znajdujemy się na Rynku Głównym, po lewej stronie widzimy słynne Sukiennice a przed nami niezwykła budowla z przełomu XIV i XV wieku. Widok przysłania nam jednak silna zamieć śnieżna, nasze sprzęty ledwo wytrzymują taką pogodę! Za chwilę nastąpi nadanie dźwiękowe.
tu-dududuuu(…)

Czy wiesz gdzie znajdują się speakerzy radiowi i jaki utwór nadają?

Karta nr 1 do pobrania:
strona A [jpg]
strona B [jpg]


Karta nr 2

Brr, wieje! Halo?

Czy słychać nas dobrze?

Dziś nadajemy z południowej Polski, u samego podnóża Tatr, a mowa oczywiście o malowniczym mieście Zakopane! Śnieg nadal trzyma. Zalecamy ogrzewać się przy kominku z widokiem na ośnieżone szczyty!

 

Do zabawy z perspektywą przygotujcie klej i nożyczki!Karta nr 2 do pobrania:

strona A [jpg]
strona B [jpg]
strona C [jpg]


Karta nr 3

Hej kolęda, kolęda! 
Z wesołą piosenką, z muzyką i tańcem między opłotkami idą przebierance. Wesoło śpiewamy, do okien pukamy. Proszę nam się nie dziwować, będziemy wam kolędować!

Pobierz, wydrukuj i stwórz swoją maskę kolędnika!
Karta nr 3 do pobrania:
strona A [jpg]
strona B [jpg]


Karta nr 4

Czy nas słychać? 
Ostatniej nocy spadło 4-6 cm świeżego śniegu i zapowiada się na jeszcze. Temperatura utrzymuje się poniżej zera, a najbliższa noc ma być znacznie zimniejsza. Jesteśmy pewni, że śnieg się utrzyma. Mamy więc piękną białą zimę! Ale czy aby na pewno białą…?

Ostatnia karta Kolekcjonera Wrażeń na ferie!
Karta nr 4 do pobrania:
strona A [jpg]
strona B [jpg]

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Wielkanoc w muzeum – godziny otwarcia

Komunikat

Wielkanoc w muzeum – godziny otwarcia

Informacja o sprzedaży online

Komunikat

Informacja o sprzedaży online

Wypożyczenia oraz kwerendy wstrzymane

Komunikat

Wypożyczenia oraz kwerendy wstrzymane

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK