Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
Exploseum inaczej

Exploseum inaczej

Trasa alternatywna to sezonowa propozycja Exploseum. Gwarantujemy, że to dobry wybór na pogodny dzień, aby w towarzystwie świetnie znających to miejsce przewodników poznać tajemniczą historię, niemieckiej fabryki materiałów wybuchowych - DAG Fabrik Bromberg.

Exploseum, ul. Alfreda Nobla

Exploseum inaczej

Trasa alternatywna to sezonowa propozycja Exploseum. Gwarantujemy, że to dobry wybór na pogodny dzień, aby w towarzystwie świetnie znających to miejsce przewodników poznać tajemniczą historię, niemieckiej fabryki materiałów wybuchowych – DAG Fabrik Bromberg.

 

To jedyna w roku okazja, aby zobaczyć skryte w gęstwinie leśnej, niesamowite budynki. Ich specyficzna konstrukcja i porastająca je roślinność tworzą niepowtarzalny klimat. Pozwala to zwiedzającym  poczuć się niczym Indiana Jones, zmierzający do pradawnej świątyni, ukrytej gdzieś w egzotycznej dżungli. Pamiętajcie tylko, aby odpowiednio się przygotować.

Industrialna trasa zewnętrzna wytyczona została wśród terenów leśnych wokół Exploseum. Zwiedzający poznają sposoby maskowania budynków, nietypowe rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w bydgoskiej fabryce oraz  przeznaczenie każdego z budynków w okresie jej funkcjonowania. Warto zapamiętać, że aby komfortowo poruszać się w terenie leśnym potrzebne są pełne buty oraz długie spodnie. Należy też zaopatrzyć się w środek przeciwko komarom i kleszczom.

Więcej o ofercie [TUTAJ] 

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Wielkanoc w muzeum – godziny otwarcia

Komunikat

Wielkanoc w muzeum – godziny otwarcia

Informacja o sprzedaży online

Komunikat

Informacja o sprzedaży online

Wypożyczenia oraz kwerendy wstrzymane

Komunikat

Wypożyczenia oraz kwerendy wstrzymane

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK