Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
Dzień Wolnej Sztuki

Dzień Wolnej Sztuki odbędzie się 21 kwietnia 2018 roku, w godz. 12.00 – 14.00 w Galerii Sztuki Nowoczesnej (ul. Mennica 8, Wyspa Młyńska), wstęp wolny. Zapraszamy!
Badania mówią, że zwiedzający muzea statystycznie spędzają przed każdym dziełem sztuki osiem sekund. Wchodząc do muzeum, czujemy się zmuszeni do obejrzenia wszystkich dzieł, które się w nim znajdują.
Dzień Wolnej Sztuki jest polską edycją międzynarodowej akcji muzealnej Slow Art Day.
Tego dnia w godzinach 12.00-13.00 będziemy namawiać do bliższego zapoznania się z pięcioma pracami eksponowanymi w Galerii Sztuki Nowoczesnej. Przy każdym dziele wolontariusze pomagać będą w odbiorze sztuki – pobudzą do refleksji, zainspirują do zastanowienia się nad każdą z prac.
W godzinach od 13.00 do 14.00 zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie w celu podzielenia się swoimi wrażeniami oraz przedyskutowania problematyki dotyczącej zagadnień sztuki współczesnej.
Celem akcji jest pokazanie zwiedzającym, że muzea można zwiedzać powoli, a sztukę odbierać bez posiadania specjalistycznej wiedzy czy odpowiedniego wykształcenia. Każde dzieło niesie za sobą treść i pewną historię, którą można odkryć zatrzymując się przy nim dłużej niż przeciętne osiem sekund.

Dzieła:

• Śniadanie w muzeum – Łódź Kaliska
  • Uwertura – Anna Güntner
  • Tadeusz Kantor – Parasol, 1971
  • Grzegorz Klaman – Bez tytułu, 1988
  • Stanisław Brzęczkowski – Krzyk

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Poszerzamy ekipę Muzeum!

Poszerzamy ekipę Muzeum!

Nowa oferta edukacyjna do wystawy graficznej : Anna Sobol-Wejman i Stanisław Wejman

Komunikat

Znamy już zwycięzcę KONKURSU „12 minut”