Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters

Czym jest pedofilia? Jak chronić dzieci? Co robić, jeśli problem dotyczy kogoś bliskiego

07.12.2022

Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

godz. 18.00

O pedofilii mówimy jedynie w kontekście kar dla sprawców, ale wiedza większości ludzi w tej kwestii jest znikoma. Czym jest pedofila? Kim najczęściej są osoby dotknięte tym zaburzeniem? Jak uchronić dziecko przed wykorzystaniem seksualnym przez dorosłego? Jak rozmawiać z dziećmi w przypadku podejrzenia o wykorzystanie seksualne? W jakich sytuacjach zdażają się fałszywe oskarżenia o kontakty seksualne z dzieckiem?

Odpowiedzi na te pytania udzieli Maciej Klimarczyk, psychiatra, seksuolog i psychoterapeuta, absolwent Akademii Medycznej im. Rydygiera w Bydgoszczy i Wydziału Medycyny Universita` di Perugia we Włoszech. Zaliczył staże zagraniczne w USA: Harvard Medical School w Bostonie, Bangor Mental Health Institute w Bangor. Jest autorem thrillera psychologicznego „Śpiewaczka”, którego akcja rozgrywa się w Bydgoszczy.

Wstęp do muzeum: bilet specjalny  – 5 zł /os.

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Poszerzamy ekipę Muzeum!

Poszerzamy ekipę Muzeum!

Nowa oferta edukacyjna do wystawy graficznej : Anna Sobol-Wejman i Stanisław Wejman