Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
Co można robić w muzeum? Świętować Mikołajki!

Co można robić w muzeum? Świętować Mikołajki!

06.12.2020 06.12.2020

UWAGA:

Dziękujemy za zapisy na warsztaty zdobienia pierników w Jowitą Woszczyńską. Zakończyliśmy rejestrację i rozdawanie pakietów dla uczestników. Linki z informacją o technicznych zasadach połączenia na platformie ZOOM będą rozesłane do uczestników 5 grudnia do godz. 19.00.

Baner graficzny

Zapraszamy do świętowania Mikołajek w sieci. W programie, 6 grudnia, znajdą się wystawy, filmy oraz rodzinne spotkanie z bydgoską mistrzynią świata w cukiernictwie – Jowitą Woszczyńską, która w trakcie warsztatów online, podzieli się tajnikami zdobienia świątecznych ciasteczek.

W związku z czasowym zamknięciem instytucji kultury Muzeum Okręgowe kontynuuje aktywizujący projekt kulturalny, umożliwiający kontakt ze sztuką poprzez kanały internetowe.
#zMOBwDOMu, w okresie lockdownu spełnia zadania związane z budowaniem komunikacji pomiędzy muzeum a jego odbiorcami. Z myślą o tych, którzy nie mogą na co dzień dotrzeć do nas, a którzy są zainteresowani zbiorami i działalnością MOB, kontynuujemy projekt, zapoczątkowany podczas pierwszego lockdownu, poszerzając go o kolejne propozycje.

 

 • #DIYmuzem [Facebook]
  rodzinny tutorial wykonywania świątecznych ozdób, dekoracji i opakowań z cyklu „zrób to sam”
   
 • #MOBon [YouTube]
  Z okazji Mikołajek zaprezentujemy opowieść filmową o świętym Mikołaju – jednym z patronów Bydgoszczy.

 

 • Świąteczne lukrowanie pierników z Jowitą Woszczyńską
  Szczególnym wydarzeniem, na które zapraszamy jest świąteczne lukrowanie pierników z bydgoską mistrzynią świata w cukiernictwie, która w trakcie warsztatów online, podzieli się z nami tajnikami zdobienia świątecznych ciasteczek.

  Dostępne będą trzy terminy: 11:00, 12:30, 14:00. Zajęcia odbędą się na platformie Zoom.
  Spotkania są płatne, materiały częściowo dostarcza muzeum, koszt pakietu dla uczestnika to 1 zł. Płatność i odbiór pakietów w kasie Centrum Edukacji Muzealnej przy ul. Mennica 6. Zapisy na zajęcia przyjmujemy drogą mailową promocja@muzeum.bydgoszcz.pl. Płatności i odbiór pakietów można dokonywać od 1 do 3 grudnia w godz. od 8.00 do 15.45 oraz 4 grudnia od 8.00 do 18.00.
   

 • Inspiracja [YouTube]. Przestrzeń [YouTube]. Materia [YouTube] – wirtualne zwiedzanie Galerii Sztuki Nowoczesnej

 

Projekt edukacyjny „Co można robić w Muzeum? Edukacja na rzecz partycypacyjnego modelu udziału w kulturze” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Logo Muzeum, logo Urzędu Miasta Bydgoszcz, logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa narodowego, logo patronów medialnych: Rado Pomorza i Kujaw oraz Telewizji Polskiej Oddział Bydgoszcz

 

Za nami także II edycja konkursu dla uczniów klas I-VI z województwa kujawsko pomorskiego pt. „Wymarzone Muzeum. Wszystko gra!” [otwórz stronę]. Tym razem do konkursu przystąpiło ponad stu uczniów. Właśnie 6 grudnia 2020 r., godz. 12:00 na stronie  www.muzeum.bydgoszcz.pl odbędzie się wirtualne otwarcie wystawy. Zapraszamy do obejrzenia kreatywnych działań dzieci.
Zachęcamy do zaglądania na naszą stronę internetową oraz profile w mediach społecznościowych! To tam pojawi się jeszcze kilka muzealnych mikołajkowych niespodzianek. Szukajcie nas na #zMOBwDOMu!

 

 

 

 

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Wielkanoc w muzeum – godziny otwarcia

Komunikat

Wielkanoc w muzeum – godziny otwarcia

Informacja o sprzedaży online

Komunikat

Informacja o sprzedaży online

Wypożyczenia oraz kwerendy wstrzymane

Komunikat

Wypożyczenia oraz kwerendy wstrzymane

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK