Muzeum bez barier
Bydgoski Szlak Kobiet Odważnych

Start: Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4

sobota, 8 czerwca 2024, godz. 12.00

Bydgoski Szlak Kobiet ODWAŻNYCHspacer herstoryczny poprowadzi dr Anna Nadolska, kustoszka dyplomowana i kierowniczka Działu Historii Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, z cyklu Tematyczny Spacer Historyczny.

Uczestniczki i uczestnicy spaceru poznają kobiety, które prowadziły działalność patriotyczną i/lub kreowały życie społeczno-kulturalne Bydgoszczy na początku XX w. Będzie to okazja do odwiedzenia miejsc związanych z tymi odważnymi kobietami i posłuchania ciekawostek z ich barwnych biografii. Obok popularnych i cenionych aktywistek czy twórczyń, takich jak Stefania Tuchołkowa (w tym roku mija 150. rocznica urodzin oraz 100. rocznica śmierci literatki), Halina Stabrowska, Felicja Krysiewiczowa, Helena Grossówna czy Alina Prus-Krzemińska, naszkicowane zostaną życiorysy mniej znanych lokalnych działaczek i patriotek, których praca także przyczyniła się do odzyskania wolności i szybkiego rozwoju naszego miasta. Do ich upamiętnienia zobowiązuje ustanowiony w naszym regionie Rok Kobiet Odważnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Spacer poprowadzi dr Anna Nadolska – kustoszka dyplomowana i kierowniczka Działu Historii MOB, regionalistka, badaczka dziejów Bydgoszczy ze szczególnym uwzględnieniem historii kobiet, kuratorka wielu wystaw stałych i czasowych, autorka publikacji oraz licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych, a także realizatorka projektów edukacyjnych, w tym herstorycznych.

Wstęp: 15 zł od osoby

Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet. Decyduje kolejność zakupu biletów!!!

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Spichrze nad Brdą – nieczynne

Spichrze nad Brdą – nieczynne

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne. Zakup online książek i gadżetów.

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej