Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
Bydgoscy olimpijczycy – wykład dr. Sławomira Sadowskiego

Bydgoscy olimpijczycy – wykład dr. Sławomira Sadowskiego

01.12.2023

Kup bilet ONLINE

Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

piątek, 1 grudnia 2023, godz. 17.00

Historia bydgoskiego sportu sięga schyłku XIX wieku, jednak szczególny jego rozwój nastąpił w czasach II Rzeczypospolitej oraz po II wojnie światowej. Bydgoszcz była w tym czasie stolicą polskiego wioślarstwa, ale uprawiano tu także kajakarstwo, lekką atletykę, boks, piłkę nożną, hokej na lodzie i szereg innych dyscyplin sportu w wielu klubach sportowych. Wysoki poziom bydgoskich sportowców zaowocował uczestnictwem w zawodach najwyższej światowej rangi, w tym w igrzyskach olimpijskich.

Prelegent przedstawi statystykę bydgoskich olimpijczyków na tle wszystkich reprezentantów Polski, w rozbiciu na dyscypliny sportowe i poszczególne igrzyska olimpijskie. Podsumowaniem wykładu będzie prezentacja „arystokracji” bydgoskich olimpijczyków, a więc medalistów igrzysk, ich karier sportowych oraz dalszych losów życiowych.

Sławomir Sadowski, absolwent historii na UMK w Toruniu, doktor historii specjalizujący się w historii wojskowości oraz historii regionalnej. Absolwent studiów podyplomowych z zakresu nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz z historii sztuki wojennej w Akademii Sztabu Generalnego w Warszawie. Wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Nauk o Polityce i Administracji UKW. Od 1989 r. związany z kształceniem na poziomie akademickim. Komentator problemów politycznych, historycznych i społecznych w mediach regionalnych i ogólnopolskich: TVN24, Polsat News, TVP3 Bydgoszcz, Telewizja Republika, Radio PIK, Gazeta Wyborcza, Gazeta Pomorska i inne.

Wstęp: 7 zł od osoby

Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet. Decyduje kolejność zakupu biletów!!!

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

W najbliższy weekend Zbiory Archeologiczne NIECZYNNE

Komunikat

W najbliższy weekend Zbiory Archeologiczne NIECZYNNE

Godziny pracy MOB w okresie świątecznym

Komunikat

Godziny pracy MOB w okresie świątecznym

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne. Zakup online książek i gadżetów.

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK