Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
Bob Dylan. Czytanie piosenki – twórczość Boba Dylana jako literatura

Bob Dylan. Czytanie piosenki – twórczość Boba Dylana jako literatura

29.09.2023

Kup bilet ONLINE

Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

piątek, 29 września 2023, godz. 17.00

Bob Dylan. Czytanie piosenki – twórczość Boba Dylana jako literatura – wykład prof. Tymona Adamczewskiego z UKW w Bydgoszczy, z cyklu O literaturze w Muzeum.

Wykład poświęcony będzie postaci noblisty w kontekście literatury. Przyjrzymy się formie i teściom jego utworów oraz ich rezonansowi społeczno-kulturowemu. Porozmawiamy nie tylko o biografii artysty i jego bogatym, różnorodnym dorobku, ale także o roli muzyki i literatury w kulturze współczesnej.

Tymon Adamczewski – profesor UKW w Katedrze Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Bada dyskursy współczesnej humanistyki. Interesują go zagadnienia materialności i doświadczenia w obcowaniu z tekstem. Ostatnio redagował monografię All Along Bob Dylan: America and the World (Routledge 2020). Jest także autorem książki pt. Following the Textual Revolution: The Standardization of Radical Critical Theories of the 1960s (McFarland 2016) oraz tekstów poświęconych ekokrytyce i muzyce popularnej. Publikował m.in. w „Nordic Journal of English Studies” (NJES), „Image (&) Narrative”, „Praktyce teoretycznej”, „Avant. Pismo awangardy filozoficzno-naukowej”, „Journal of Popular Music Studies” oraz „Czasie Kultury”.

Wstęp: 7 zł od osoby

Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet: bilety.muzeum.bydgoszcz.pl. Decyduje kolejność zakupu biletów!!!

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne. Zakup online książek i gadżetów.

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK