Ustawienia
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum


Polecamy

wystawy i wydarzenia:
Drukuj bieżącą stronę

Wystawy
Wyświetlam: 1 - 10 / 21

Wystawa posterowa „Początki bydgoskiego muzealnictwa. 125. rocznica utworzenia Muzeum Historycznego w Bydgoszczy” : kliknij
Nazwa: Wystawa posterowa „Początki bydgoskiego muzealnictwa. 125. rocznica utworzenia Muzeum Historycznego w Bydgoszczy”
Termin: 2015-12-28 do 2016-03-14
Autorzy: Danuta Sójkowska
Miejsce: Spichrze nad Brdą – ul. Grodzka 7-11
Opis:

Zapraszamy do obejrzenia wystawy posterowej „Początki bydgoskiego muzealnictwa. 125. rocznica utworzenia Muzeum Historycznego w Bydgoszczy”  na placu przed Spichrzami.


 

Fotografia Dzikiej Przyrody : kliknij
Nazwa: Fotografia Dzikiej Przyrody
Termin: 2015-12-03 do 2015-12-29
Miejsce: Spichrze nad Brdą – ul. Grodzka 7-11
Opis:

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Fotografia dzikiej przyrody" 3 grudnia, o godz. 18.00 do Spichrzy nad Brdą (ul. Grodzka 7-11). Wstęp wolny.

Wystawę tworzą zwycięskie prace z konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year 2014, organizowanego przez Natural History Museum w Londynie oraz  BBC Worldwide. Jest to już jego Jubileuszowa, bo 50-ta edycja.


 

Oldtimery – motocykle XX wieku w Exploseum : kliknij
Nazwa: Oldtimery – motocykle XX wieku w Exploseum
Termin: 2015-11-21 do 2016-02-27
Miejsce: Exploseum
Opis:

Od 21 listopada w Exploseum zagości niezwykła wystawa, która na pewno okaże się nie lada gratką dla miłośników jednośladów.


 

Wystawa pokonkursowa 17 Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskiej Tkaniny Unikatowej : kliknij
Nazwa: Wystawa pokonkursowa 17 Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskiej Tkaniny Unikatowej
Termin: 2015-10-17 do 2015-11-29
Autorzy: Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy
Miejsce: Spichrze nad Brdą – ul. Grodzka 7-11
Opis:

Bydgoskie biennale odbywa się już po raz siedemnasty.  I choć już wiele lat temu tkactwo stało się twórczością niszową wciąż na konkurs napływają  tkaniny z całej Polski. To święto tkaczek i tkaczy nadal znajduje szeroki odzew. Swoją twórczość pokazują na nim artyści reprezentujący wszelkie rodzaje technik i form tkackich, od tkaniny artystycznej po ludową. Wernisaż wystawy odbędzie się 17 października o godzinie 12.00, wstęp wolny.


 

Marian Rejewski filar polskiej kryptologii : kliknij
Nazwa: Marian Rejewski filar polskiej kryptologii
Termin: 2015-10-08 do 2015-10-25
Autorzy: projekt graficzny – Jacek Czekała, koncepcja merytoryczna – Łukasz Stachowiak
Miejsce: Exploseum
Opis:

Wystawę posterową "Marian Rejewski filar polskiej kryptologii" można oglądać obecnie w Exploseum. Na 11 planszach poruszono zagadnienia dotyczące m.in. informacje z życia Mariana Rejewskiego, zasad działania niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma czy też wybuchu II wojny światowej na terenach ziem II Rzeczpospolitej.


 

„Grafika gra sztuki” : kliknij
Nazwa: „Grafika gra sztuki”
Termin: 2015-09-26 do 2015-12-06
Autorzy: Kurator: prof. Dorota Folga-Januszewska, Koordynator: Barbara Chojnacka, współpraca: Katarzyna Gołębiewska, Honorata Gołuńska
Miejsce: Zbiory Archeologiczne – ul. Mennica 2 na Wyspie Młyńskiej
Opis:

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zorganizowało wystawę Grafika gra sztuki, przygotowaną przez Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem prof. Doroty Folgi-Januszewskiej, kuratora projektu. Premierowa odsłona ekspozycji odbyła się w Galerii Salon Akademii w warszawskiej ASP.


 

„Wielość w jedności. Litografia i techniki druku płaskiego w Polsce po 1900 roku” : kliknij
Nazwa: „Wielość w jedności. Litografia i techniki druku płaskiego w Polsce po 1900 roku”
Termin: 2015-09-26 do 2015-12-06
Autorzy: Barbara Chojnacka
Miejsce: Galeria Sztuki Nowoczesnej – ul. Mennica 8 na Wyspie Młyńskiej
Opis:

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy przygotowało retrospektywną wystawę graficzną Wielość w jedności. Litografia i techniki druku płaskiego w Polsce po 1900 roku, włączoną do programu Międzynarodowe Triennale Grafiki – Kraków 2015. Ekspozycja stanowi trzecią edycję cyklu wystaw graficznych, rozpoczętego pokazem Wielość w jedności. Drzeworyt polski po 1900 roku (2009), kontynuowanego wystawą Wielość w jedności. Techniki wklęsłodruku w Polsce po 1900 roku (2012).


 

Od Matejki do Witkacego. Malarstwo polskich mistrzów ze zbiorów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy : kliknij
Nazwa: Od Matejki do Witkacego. Malarstwo polskich mistrzów ze zbiorów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy
Termin: 2015-08-14 do 2015-11-11
Autorzy: Kurator: Monika Kosteczko-Grajek
Miejsce: Wystawa poza siedzibą Muzeum
Opis:

Zapraszamy do Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży na wystawę ukazującą historię współczesnego malarstwa polskiego w oparciu o obrazy z kolekcji Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Na ekspozycji znalazły się obrazy najwybitniejszych polskich malarzy XIX i XX wieku: Jana Matejki, Józefa Chełmońskiego, Juliusza i Wojciecha Kossaków, Juliana Fałata, Jacka Malczewskiego, Olgi Boznańskiej czy Stanisława Ignacego Witkiewicza.


 

Wycieczka Kanałem Bydgoskim ze szczurkiem Kanalikiem : kliknij
Nazwa: Wycieczka Kanałem Bydgoskim ze szczurkiem Kanalikiem
Termin: 2015-07-01 do 2015-10-07
Autorzy: projekt graficzny - Łukasz Wiese, koncepcja merytoryczna - Justyna Myszka,
Miejsce: Europejskie Centrum Pieniądza – ul. Mennica 4 na Wyspie Młyńskiej
Opis:

Wystawa posterowa zorganizowana została z okazji Roku Kanału Bydgoskiego i przedstawia Kanał Bydgoski w szerokim zakresie tematyczno-problemowym, przy pominięciu ściśle chronologicznej historii istnienia Kanału.


 

„Bunt – Ekspresjonizm – Transgraniczna awangarda. Prace z berlińskiej kolekcji prof. St. Karola Kubickiego” : kliknij
Nazwa: „Bunt – Ekspresjonizm – Transgraniczna awangarda. Prace z berlińskiej kolekcji prof. St. Karola Kubickiego”
Termin: 2015-06-25 do 2015-08-23
Autorzy: Lidia Głuchowska - kurator ; Honorata Gołuńska, Barbara Chojnacka - koordynatorki wystawy
Miejsce: Galeria Sztuki Nowoczesnej – ul. Mennica 8 na Wyspie Młyńskiej
Opis:

Wystawa Bunt – Ekspresjonizm – Transgraniczna awangarda. Prace z berlińskiej kolekcji prof. St. Karola Kubickiego motywowana jest znaczącą darowizną prac jaką przekazał profesor St. Karol Kubicki, syn artystów Margarete oraz Stanisława Kubickich, do polskich zbiorów, w tym także do Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Ekspozycja jest częścią większego projektu, który swoje edycje ma również w Muzeum Narodowym w Poznaniu, Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Dreźnie, jak i w Dolnośląskim Centrum Fotografii „Domek Romański” we Wrocławiu. Całością przedsięwzięcia kierują organizatorzy: dr Lidia Głuchowska oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Projekt ten włączono do Programu Towarzyszącego Międzynarodowego Triennale Grafiki – Kraków 2015 oraz objęto patronatem tegoż Stowarzyszenia.

Wyświetlam: 1 - 10 / 21

Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData