Ustawienia

Historia bydgoskiej "Haliny" z miłością w tle

Data wydarzenia: 2021-06-11

baner graficzny

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy ma przyjemność zaprezentować opowieść z cyklu "Tajemnice medycyny, czyli jak leczono w przeszłości".

Wykład inauguracyjny cyklu pt.: "Historia bydgoskiej Haliny z miłością w tle" zaprezentuje Pan dr Wojciech Ślusarczyk, historyk medycyny, kustosz dyplomowany w Dziale Historii Medycyny i Farmacji  w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy.

Usłyszymy o bydgoskiej marce kosmetyków „Halina”, znanej przed wojną w całej Polsce i Europie, a także związanym z nią ludziom. Liczne wątki tej historii, sięgające Wiednia, Kairu, Moskwy oraz Syberii, skupiały się w Bydgoszczy. Wielka polityka splatała się z „małymi” – osobistymi losami właścicieli bydgoskiej fabryki chemiczno-farmaceutycznej, mając na nie przemożny wpływ.

Zapraszamy w piątek 11 czerwca o godz. 18.00 do Muzeum Okręgowego, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)
Wstęp płatny: 1 zł w kasie Muzeum