Ustawienia

baner graficzny

24 kwietnia 2021 r.
Dom Lena Wyczółkowskiego, ul. Mennica 7, Wyspa Młyńska

Świętujemy 169. urodziny naszego patrona Leona Wyczółkowskiego. Ten wybitny malarz, rysownik i grafik urodził się 11 kwietnia 1852 roku (wg kalendarza juliańskiego), a 24 kwietnia (wg kalendarza gregoriańskiego), w Hucie Miastkowskiej na Podlasiu, w rodzinie Antoniny z Falińskich i Mateusza Wyczółkowskiego.

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy wspólnie z pedagogami i uczniami Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zapraszają do wspólnego świętowania.

W ramach wydarzenia w muzealnym Domu Leona Wyczółkowskiego na Wyspie Młyńskiej, odbędzie się pokaz czterech dzieł artysty pt. "Wiosna".

Więcej o wystawie

* przy obecnej sytuacji epidemicznej pokaz odbędzie się w wersji online [ Link do filmu ]

* do zwiedzania zaprosimy po ponownym otwarciu instytucji kultury

Zespoł Szkół Plastycznych poprowadzi warsztaty online (*ze względów technicznych pokaz odbędzie się dla zamkniętej grupy odbiorców).

Muzeum Okręgowe przygotuje warsztatowe karty pracy. [Dostępne tutaj ]

Na zwiedzanie Szkoły i Pracowni plastycznych zaprosimy do sieci [Dostępne tutaj]