Ustawienia

Marek Chełminiak - jubileuszowa wystawa fotograficzna

Data wydarzenia: 2021-03-26 - 2021-06-27

50 lat pracy Marka Chełminiaka, bydgoskiego fotografa, zaowocowało wspaniałym dorobkiem fotografii, zarówno portretowej, reportażowej, czy krajobrazowej. Na jubileuszowej wystawie, którą oglądać będzie można już od 26 marca, zobaczymy 111 zdjęć, m.in. portrety sławnych ludzi, takich jak Sophia Loren, Michael Jackson, Czesław Miłosz, czy św. Matka Teresa z Kalkuty. Nie zabraknie również fotografii reportażowych, ukazujących tragiczne skutki powodzi we Wrocławiu z 1997 roku, zamieszki podczas Festiwalu Muzyki Rockowej Jarocin '94, obchody 50-lecia wyzwolenia Oświęcimia, jak również zdjęć z Kaliningradu czy z Syrii.

Zapraszamy na krótką zapowiedź wraz z prezentacją części wystawy  (kanał You Tube / muzeumbydgoszcz)

Fragment wystawy można zobaczyć tutaj [KLIK]

Ekspozycja będzie dostępna do 27 czerwca 2021 r. w Galerii Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8 na Wyspie Młyńskiej

Kup album poświęcony wystawie [ przejdź do sklepu ]